Wizyta kwalifikacyjna do korekcji wzroku jest najważniejsza. W Klinikach Optegra zawiera najbardziej rozbudowany zestaw badań okulistycznych, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo j korekcji wzroku. Wybór metody uzależniony jest między innymi od wad wzroku oraz medycznych uwarunkowań rogówki oka. Po rozmowie z lekarzem okulistą będziesz wiedzieć, do jakich metod korekcji wzroku się kwalifikujesz.
* badania wykonywane u osób powyżej 40 roku życia
Dzięki nim oraz poznaniu Twoich oczekiwań, preferencji i prowadzonego stylu życia, lekarz zaproponuje najbardziej bezpieczny i efektywny dla Ciebie typ zabiegu.
Rekomendujemy zdejmowanie miękkich soczewek kontaktowych przed wizytą kwalifikacyjną według powyższych zasad. Jednak w przypadku Pacjentów, którzy nie mogą zdjąć tychże soczewek (brak okularów, zbyt duża wada, nieodpowiednie okulary, względy zawodowe) istnieje możliwość przyjścia na wizytę bez standardowo wymaganej, tygodniowej przerwy w noszeniu soczewek kontaktowych.
W takich przypadkach informujemy o konieczności:
• niezakładania soczewek kontaktowych w dniu wizyty kwalifikacyjnej w Klinice
• intensywnego kroplenia oczu kroplami nawilżającymi bez konserwantów (co 1 godzinę).
Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostanie zbadana Twoja wada wzroku. W naszych Klinikach badanie wady wzroku i ostrości widzenia wykonywane jest przez optometrystę, czyli osobę specjalizującą się w takich badaniach. Oczy będą badane za pomocą autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku), a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu dobrana zostanie najlepsza dla Ciebie korekcja. Sprawdzimy ostrość Twojego wzroku, wadę wzroku (wada sferyczna i astygmatyzm), widzenie z bliskich odległości oraz widzenie obuoczne (współpracę między oczami).
W dniu kwalifikacji do zabiegu korekcji wzroku zbadana zostanie również grubość i krzywizna Twojej rogówki, czyli tej części oka, na której wykonywany będzie zabieg. Dodatkowo mierzona będzie długość gałki ocznej, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz aberracje oka, czyli zniekształcenia obrazu, których nie można skorygować za pomocą okularów, czy soczewek kontaktowych. W razie potrzeby wykonane zostaną u Ciebie również inne badania, takie jak OCT rogówki lub siatkówki, czy pomiar komórek śródbłonka rogówki.
Po wykonaniu opisanych wyżej badań zostaną zapuszczone Ci krople, które rozszerzają źrenice.
Ostatnim etapem wizyty kwalifikacyjnej będzie spotkanie z lekarzem. Lekarz zbada Twoje oczy w biomikroskopie (lampie szczelinowej), obejrzy rogówkę, soczewkę i dno oka. Powiększenie mikroskopu pozwoli na dokładne obejrzenie struktur oka i ocenę ich budowy. Zostanie również sprawdzony stan nawilżenia Twojego oka i wydzielania łez. Pamiętaj, że wszystkie badania są bezbolesne. Bardzo istotny jest również wywiad, podczas którego lekarz zapyta Cię o takie rzeczy jak wykonywany zawód, czy hobby. Tylko zebranie pełnej informacji na temat Twojego trybu życia wraz z analizą wyników wcześniejszych pomiarów pozwoli lekarzowi zaproponować zabieg lub zabiegi, które spełnią w najwyższym stopniu Twoje oczekiwania. Podczas rozmowy z lekarzem otrzymasz informacje na temat zabiegów do których zostałeś zakwalifikowany, różnic pomiędzy zabiegami oraz okresu rekonwalescencji po zabiegu. Oczywiście będzie to również czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.
Pamiętaj również, że podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną podane krople rozszerzające źrenice, przez co będziesz mieć pogorszone widzenie, dlatego nie zalecamy prowadzenia pojazdów przez ok. 3-4 godziny.
Po wizycie kwalifikacyjnej możesz od razu zapisać się na zabieg. Czas oczekiwania jest stosunkowo krótki i zazwyczaj nie będziesz czekać dłużej niż tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. Czasami wolne terminy są nawet następnego dnia.
Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00