Laserowa korekcja wzroku

Zdarzają się sytuacje, w których problemy ze wzrokiem uniemożliwiają realizację zawodowych marzeń lub pasji. Choć do noszenia okularów lub soczewek można się przyzwyczaić to życie bez nich jest znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Na szczęście są sposoby, które pozwalają wyleczyć wadę wzroku i widzieć wyraźnie bez konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych. Jednym z nich jest laserowa korekcja wzroku. Szybka, bezpieczna i niezwykle skuteczna!

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który polega na poprawie kształtu rogówki w odpowiedzi na konkretne wady wzroku. Wykorzystuje się do tego lasery: femtosekundowy i excimerowy, za pomocą których promienie światła skierowane są na siatkówkę oka, co umożliwia prawidłowe widzenie.

Kliniki okulistyczne Optegra powstały z myślą o ludziach borykających się z wadami refrakcyjnymi i chorobami narządu wzroku. Poprawianie jakości widzenia i troska o zdrowie oczu Pacjentów są naszym powołaniem i pasją. Już kilkuminutowa operacja laserowa oczu pomaga skutecznie i bezboleśnie odzyskać ostrość widzenia w każdych warunkach. Nie będziesz już potrzebować okularów! Zabieg laserowej korekcji wzroku to rozwiązanie dla każdego!

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowe operacje oczu pozwalają skorygować wadę krótkowzroczności (potocznie zwaną „minusami”), nadwzroczności (zwaną „plusami”), a także astygmatyzm, czyli nieostre i rozmyte widzenie kształtów. Obecnie laserowa operacja oczu pozwala usunąć wadę wzroku u Pacjentów w wieku od 18 nawet do 60 r.ż. W naszych klinikach posiadamy optymalne rozwiązanie dla osób chcących oglądać świat bez potrzeby sięgania po okulary – laserową korekcję wzroku. Laserowa korekta wzroku w większości przypadków pozwala na całkowite wyeliminowanie okularów i soczewek kontaktowych z Twojego życia. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem i nad poprawą jakości życia, to klinika Optegra jest odpowiednim miejscem aby to zrobić.

Laserowa korekcja wzroku

Niezależnie od tego czy cierpisz na krótko- czy na dalekowzroczność, dodatkowo możesz mieć problem z astygmatyzmem. Na czym polega ta wada? Szczegółowo wyjaśnia to nasz specjalista okulistyki, dr n. med. Katarzyna Skonieczna:

dr n. med. Katarzyna Skonieczna

Specjalista Okulistyki, OPTEGRA WARSZAWA

„Kolejną wadą wzroku jest astygmatyzm. Możemy sobie wyobrazić, choć należy pamiętać, że to jedynie przybliżenie, że nasza rogówka ma kulisty kształt- jak piłka do nogi. Jeśli w oku występuje astygmatyzm to rogówka ma kształt zbliżony do piłki do rugby. W związku z tym w pionie i w poziomie ma inną moc, inną wadę wzroku- ta różnica to astygmatyzm.”

Korekta wady wzroku laserem
kalendarz rezerwacji wizyt
Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 20:00

Wady wzroku wynikają z nieprawidłowych proporcji w budowie oka. W oku miarowym, czyli nie obarczonym wadą refrakcji, obraz skupia się na siatkówce, co pozwala widzieć ostro i wyraźnie. U osób krótkowzrocznych światło skupiane jest przed siatkówką, a u osób dalekowzrocznych za nią. W związku z tym widziany obraz jest niewyraźny, mogą też występować inne niepożądane efekty jak bóle głowy i oczu. Aby uniknąć takiego stanu niezbędne jest laserowe usuwanie wady wzroku. 

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie

Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku jest kluczowe dla sukcesu zabiegu. Oto kroki, które pomogą Ci się przygotować:

  1. Konsultacja z lekarzem: zanim zdecydujesz się na zabieg, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Lekarz przeprowadzi szczegółowe badania twoich oczu oraz zapyta o historię zdrowotną, aby upewnić się, że korekcja laserowa jest dla Ciebie bezpieczna.
  2. Przerwa w noszeniu soczewek kontaktowych: jeśli na co dzień używasz soczewek kontaktowych, będziesz musiał zrobić sobie od nich przerwę przed zabiegiem. Dla soczewek miękkich zazwyczaj jest to około 1 tygodnia, a dla twardych lub torycznych – nawet do 3 tygodni. Jest to potrzebne, aby Twoja rogówka mogła wrócić do naturalnego kształtu.
  3. Zdrowie ogólne i leki: upewnij się, że jesteś zdrowy. Przeziębienia, infekcje czy inne choroby mogą odroczyć termin zabiegu. Informuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, zarówno przepisanych, jak i tych dostępnych bez recepty – niektóre mogą wpływać na możliwość przeprowadzenia zabiegu.
  4. Dzień przed zabiegiem: ostatnie 24 godziny przed zabiegiem są bardzo ważne. Staraj się dobrze wypocząć, unikać stresu i nie spożywać alkoholu. 
  5. Bez makijażu i perfum: w dniu zabiegu przyjdź do kliniki bez makijażu, perfum oraz jakichkolwiek kosmetyków na twarzy. Resztki tych produktów mogą dostać się do oczu i zakłócić przebieg zabiegu.
  6. Transport po zabiegu: zabieg laserowej korekcji wzroku jest szybki i zwykle bezbolesny, ale twoje oczy będą przez kilka godzin po zabiegu szczególnie wrażliwe na światło. Upewnij się, że masz kogoś, kto odwiezie Cię do domu – nie będziesz w stanie prowadzić samochodu bezpośrednio po zabiegu.

Przygotowując się do zabiegu zgodnie z powyższymi wskazówkami, zwiększasz swoje szanse na komfortowy przebieg i szybką rekonwalescencję. Pamiętaj, że każdy przypadek jest indywidualny, więc zawsze stosuj się do osobistych zaleceń swojego lekarza.

Kwalifikacja do zabiegu korekcji wzroku

W trakcie całego pobytu w naszej Klinice będziesz pod opieką profesjonalnego zespołu, a nasi Specjaliści zadbają o Twoje oczy. Podczas wizyty kwalifikacyjnej Twój wzrok zostanie dokładnie zbadany i uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna przed zabiegiem korekcji wzroku. W jej trakcie Pacjent musi przejść przez specjalistyczne badania diagnostyczne, dzięki którym korekcja wzroku będzie precyzyjna i w pełni bezpieczna.

Przed zabiegiem korekcji wzroku konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego oraz specjalistycznych badań. Na tej podstawie lekarz jest w stanie wykluczyć istnienie współistniejących chorób okulistycznych, które mogą być przeciwwskazaniem do operacji. Po wykonaniu pełnej diagnostyki oraz poznaniu oczekiwań pozabiegowych pacjenta, lekarz dobiera najlepszą metodę korekcji wzroku.

Zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną! Odzyskaj niezależność i realizuj swoje pasje.

Nie wiesz, czy się kwalifikujesz?
Zastanawiasz się, która z nowoczesnych metod korekcji będzie dla Ciebie odpowiednia?

Odpowiedz na kilka prostych pytań i sprawdź to!

Start

*Pamiętaj, że wynik testu to nie diagnoza. Kluczowe jest zawsze badanie kwalifikacyjne.

1 z 8 Najczęściej noszę:

okulary

soczewki kontaktowe

nie stosuję korekcji

Następne pytanie

Laserowa korekcja wzroku jest bezbolesna.

2 z 8 Czy okulary/soczewki przeszkadzają Ci w pracy lub życiu codziennym?

tak!

nie

nie stosuję korekcji

Następne pytanie

Zabieg laserowej korekcji wzroku trwa kilka minut.

3 z 8 Czy masz wadę wzroku?

tak, jestem krótkowidzem (mam minusy)

tak, jestem dalekowiedzem (mam plusy)

tak, ale nie wiem jaką

nie mam wady wzroku

Następne pytanie

Zabieg korekcji wzroku poprzedzony jest dokładnymi badaniami i wywiadem medycznym.

4 z 8 Czy masz astygmatyzm?

tak, mam

nie, nie mam

nie wiem

Następne pytanie

Lekarze Optegra od 2014r. wykonali 125 tys. zabiegów korekcji wzroku.

5 z 8 Czy masz problem z czytaniem bez użycia okularów?

tak, korzystam z okularów do czytania

tak, korzystam z okularów progresywnych

tak, ale nie noszę okularów i coraz słabiej widzę

nie mam problemów z czytaniem bez okularów

Następne pytanie

Już następnego dnia po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków.

6 z 8 Co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze miejsca zabiegu?

wygoda (np. bliskość ośrodka)

bezpieczeństwo

przystępność cenowa

doświadczenie lekarza i ośrodka

Następne pytanie

Już następnego dnia po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków.

7 z 8 Ile masz lat?

18 - 29

30 - 39

40 - 54

55 +

Następne pytanie

Korygujemy każdy rodzaj wad wzroku, u Pacjentów powyżej 18 r.ż.

8 z 8 Które z poniższych stwierdzeń dotyczą Ciebie?

Planuję w najbliższym czasie ciążę, jestem w ciąży lub karmię piersią.

Mój wzrok znacznie pogorszył się w ostatnim roku.

Mam skłonności do zapalnych schorzeń oczu.

Zdiagnozowano u mnie zaćmę, jaskrę lub zespół suchego oka.

Żadne z powyższych.

Zakończ

Ponad 5 mln osób rocznie poddaje się zabiegowi laserowej korekcji wzroku.

To już wszystkie pytania

Sprawdź swój wynik!

Gratulacje!

Na podstawie Twoich odpowiedzi widzimy, że nie masz wady wzroku i nie korzystasz z okularów do czytania. Mimo wszystko pamiętaj, aby regularnie kontrolować swój wzrok przynajmniej raz do roku.

Chcesz umówić się na wizytę do specjalisty?

Gratulacje!

Na podstawie Twoich odpowiedzi dopasowaliśmy dla Ciebie możliwe rodzaje zabiegów korekcji wzroku:

* Pamiętaj, że wynik testu to nie diagnoza. Metoda korekcji wzroku jest indywidualnie dobierana przez lekarza na podstawie szczegółowych badań oraz wywiadu z Pacjentem.

Znaleźliśmy przeszkody do zabiegu korekcji wzroku

Ciąża oraz okres karmienia piersią stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu korekcji wzroku. Nie należy zachodzić w ciążę w okresie 12 miesięcy od zabiegu oraz można wykonać zabieg nie wcześniej niż 3 miesiące po zakończeniu karmienia piersią. Zapraszamy do kontaktu po upływie tego okresu.

Wada wzroku powinna być stabilna od około roku, a minimum od 6 miesięcy w przypadku krótkowzroczności z astygmatyzmem. Dzięki temu można osiągnąć trwalszy rezultat pozabiegowy. Jeżeli wada wzroku jest nieustabilizowana, istnieje większe ryzyko konieczności dokorygowania wady w przyszłości.

Jeżeli występuje jakakolwiek infekcja oczna, np. zapalenie spojówek, rogówek czy jęczmień, należy najpierw wyleczyć całkowicie tę infekcję, a dopiero później odbyć kwalifikację do zabiegu. Jeśli infekcje występują często, warto pamiętać o codziennej higienie i nawilżaniu oczu. Po wyleczeniu stanu zapalnego, można odbyć kwalifikację do korekcji wad wzroku.

Zaćma jest względnym przeciwwskazaniem do zabiegu korekcji laserowej - wszystko zależy od tego czy zmętnienie soczewki upośledza widzenie. Jeżeli zmętnienie jest niewielkie, stabilne, poza osią widzenia, niekoniecznie będzie to przeciwwskazaniem do laserowej korekcji.

Jaskra zaawansowana, z wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym lub wymagająca leczenia chirurgicznego, będzie bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu korekcji laserowej. Decyzja o wykonaniu zabiegu korekcji laserowej możliwa jest po indywidualnym uwzględnieniu wszystkich czynników przez lekarza kwalifikującego, w oparciu o wyniki badań z minimum ostatnich 6 miesięcy.

Suche oko również jest względnym przeciwwskazaniem do zabiegu korekcji laserowej. Istotna jest ocena parametrów nawilżenia oka, które wykonywane są w dniu kwalifikacji. Można zastosować krople nawilżające przez pewien czas przed zabiegiem lub założenie zatyczek do punktów łzowych, co poprawi stan filmu łzowego.

Szczegółowy opis wszystkich możliwych zabiegów korekcji wzroku znajdziesz w broszurze do pobrania poniżej.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00
oraz w soboty od 8:00 do 14:00.

Wypełnij formularz i odbierz broszurę autorstwa naszych specjalistów!

Możesz zapoznać się z Polityką Prywatności dostępną tutaj.

Opis zabiegu laserowej korekcji wzroku

Laserowe usuwanie wady wzroku to szybki, skuteczny i mało inwazyjny zabieg, który wykonuje się wyłącznie na zewnętrznej części oka, czyli na rogówce.

Celem laserowej korekcji wzroku jest takie skorygowanie kształtu rogówki, aby światło wpadające do oka skupiane było na siatkówce. W przypadku nadwzroczności, tzw. „plusów” uwypuklamy rogówkę. Gdy występuje krótkowzroczność, tzw. „minusy” – spłaszczamy, a korygując astygmatyzm – wyrównujemy rogówkę.


dr n. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki Optegra Poznań, Dyrektor Chirurgii Refrakcyjnej

My nie jesteśmy rzeźbiarzami, za precyzję tego zabiegu odpowiadają nasze lasery. Co prawda oceniamy topografię rogówki, ale dopiero w połączeniu z zaawansowaną technologią jesteśmy precyzyjni na miarę XXI wieku. Operacja laserowa oczu to prawdziwy przełom w korygowaniu wad wzroku.”

Jakie wady wzroku nadają się do korekcji? Prawie wszystkie!

  • Krótkowzroczność do – 12.00 dioptrii
  • Nadwzroczność + 6.00 dioptrii
  • Astygmatyzm do 6.00 dioptrii

Czy istnieją jakieś ograniczenia wieku do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekta wzroku jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia ze stabilną wadą wzroku. Zabiegowi mogą się poddać również osoby młodsze, pełnoletnie. W takim przypadku oczekujemy udokumentowanej stabilności wady wzroku, co najmniej na przestrzeni ostatniego roku.

Zakres korygowanych wad wzroku jest bardzo szeroki. W klinikach Optegra nasi Pacjenci mają do dyspozycji najbogatszą ofertę metod korekcji wzroku:

18-38 lat

  • Lentivu®
  • FemtoLasik
  • Soczewki fakijne (ICL)
  • LASEK

38-60 lat

  • Clearvu®
  • Lentivu®
  • FemtoLasik
  • Soczewki fakijne (ICL)
  • Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE)

ponad 60 lat

Zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną w naszej klinice – znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla każdego Pacjenta.

Laserowa korekcja wzroku – rekonwalescencja

Zabiegi laserowej korekcji wzroku należą do najbezpieczniejszych metod usuwania wad wzroku. To jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych na świecie, obarczona niskim ryzykiem powikłań. Operacja laserowa oczu jest bezbolesna, trwa mniej więcej 20 minut, chociaż sam laser działa około 20 sekund. Zazwyczaj już po kilku dniach możliwy jest powrót do pracy i codziennej aktywności.

Poprawa jakości widzenia zależy od metody, którą Pacjent miał wykonywaną korekcję wzroku. U każdego proces poprawy widzenia zachodzi w innym tempie. To wszystko zależy od uwarunkowań medycznych i indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Niektórzy potrzebują więcej czasu, aby widzieć wyraźnie z każdej odległości. Spotykamy też przypadki, w których Pacjenci zauważają, że widzą gorzej z bliska niż przed zabiegiem. To normalne. Ostrość wzroku stabilizuje się w ciągu kilku tygodni. Dlatego tak ważne są wyznaczone wizyty kontrolne i stosowanie się do zaleceń Specjalisty.

Korekcja laserowa wzroku to szybki i bezpieczny zabieg. Wspaniały sposób uzyskania lepszego widzenia i nowej jakości życia.

lentivu

Lentivu®
Najmniej inwazyjna korekcja wzroku.

Laserowa korekcja wzroku – lekarze

W sieci klinik okulistycznych Optegra laserowa korekcja wzroku wykonywana jest od ponad 25 lat. Nasi lekarze specjaliści należą do grupy pierwszych medyków, którzy wykonywali te zabiegi w Polsce. W Optegra korzystamy z dwóch rodzajów laserów – excimerowego i femtosekundowego. O tym, czym one się różnią, chętnie opowiedzą wam szczegółowo nasi specjaliści. My możemy tylko wspomnieć, że laser femtosekundowy powstał dzięki wieloletniej pracy naukowców uhonorowanych nagrodą Noblaa precyzję lasera excimerowego możemy porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa.

doświadczenie

25 lat doświadczenia

Lekarze z Kliniki Optegra należą do grona wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali na licznych szkoleniach, konferencjach oraz sympozjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Lekarze z Kliniki Optegra to autorzy wielu artykułów i publikacji naukowych.

Poznaj naszych Specjalistów:

Jesteśmy bliżej niż myślisz! Zabiegi laserowej korekcji wzroku są dostępne we wszystkich 9 Klinikach Optegra w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław.

System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 333 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 30 rat, RRSO: 0,0%, całkowita kwota do zapłaty 9900 zł; całkowity koszt kredytu 0 zł, wyliczone na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 01.10.2024)

Laserowa korekcja wzroku – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zabiegi laserowej korekcji wzroku polecane są wszystkim, którzy chcą na stałe pozbyć się okularów bądź soczewek kontaktowych. Można je wykonywać już od 18. roku życia, pod warunkiem, że wada wzroku jest stabilna. Nie istnieje górna granica wieku, po której nie można przeprowadzić zabiegu – nowoczesne metody pozwalają korygować nawet starczowzroczność, pojawiającą się po 38 roku życia.
Przeszkodami w przeprowadzeniu zabiegu mogą być wielkość wady i ewentualne przeciwwskazania medyczne, które skrupulatnie są sprawdzane na wizycie kwalifikacyjnej przed operacją.
Za pomocą lasera możliwe jest skorygowanie dalekowzroczności do ok. +6,0 dioptrii, krótkowzroczności do ok. -12,0 dioptrii i astygmatyzmu do ok. 6,0 dioptrii.
Po zabiegu wada nie musi zostać skorygowana do 0. Wynik +/- 0,5 dioptrii jest jak najbardziej satysfakcjonujący – mieści się w normie i nie wymaga ponownej korekcji.

Dbamy o komfort naszych Pacjentów i staramy się dostosowywać terminy zabiegów do ich potrzeb. Zwyczajowo na datę zabiegu nie czeka się dłużej niż tydzień. Maksymalnie mogą być to dwa tygodnie. W zależności od dostępności wolnych terminów, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu już nawet na dzień po pozytywnej kwalifikacji.

Podczas wizyty będą wykonane następujące badania diagnostyczne:

  • Badanie wady refrakcji i ocena ostrości wzroku.
  • Badanie przedniego odcinka oka oraz  ocena przezierności ośrodków optycznych.
  • Badanie dna oka: ocena plamki, naczyń siatkówki i obwodu siatkówki
  • Badanie topografii i tomografii rogówki, czyli kształtu, grubości oraz krzywizny rogówki.
  • Badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki
  • Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.
  • Badanie plamki żółtej i nerwu wzrokowego za pomocą optycznej koherentnej tomografii OCT
  • Badanie aberracji całego układu optycznego
  • Badanie długości gałki ocznej

Przed zabiegiem:
• zrezygnuj z noszenia soczewek kontaktowych:
o miękkich soczewek – na 7 dni przed zabiegiem,
o miękkich torycznych – na 14 dni przed zabiegiem,
o twardych soczewek (szklanych) – przez okres 4 tygodni przed zabiegiem,
• przez 2 doby nie spożywaj napojów alkoholowych,
• nie przerywaj przyjmowania stosowanych już tabletek antykoncepcyjnych na 6 miesięcy przed zabiegiem i kontynuuj przez 6 miesięcy po zabiegu.

W dniu zabiegu:
• załóż wygodny strój, aby czuć się komfortowo i swobodnie,
• zjedz lekkostrawny posiłek,
• zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem,
• nie wykonuj makijażu,
• poproś bliską osobę o asystę i towarzystwo w klinice,
• przygotuj się na spędzenie w klinice od 3 do 4 godzin.

Po zabiegu:
• w dniu operacji – nie można prowadzić samochodu,
• postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lekarza okulisty (zażywanie leków, stosowanie kropli),
• możesz odczuwać dyskomfort w postaci wrażliwości na światło, łzawienia, swędzenia oczu oraz wrażenia obecności piasku w operowanym oku,
• nie możesz pocierać oczu oraz zaciskać mocno powiek,
• w czasie kąpieli uważaj, aby mydło lub szampon nie dostało się do zoperowanego oka,
• noś okulary przeciwsłoneczne dla szybszej regeneracji oka,
• zażyj tabletkę przeciwbólową w przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych,
• w pierwszych kilku dniach po zabiegu ogranicz pracę przy komputerze,
• przez okres 1 miesiąca po zabiegu staraj się unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń,
• przez okres 1 miesiąca po zabiegu nie kąp się w basenie oraz nie przebywaj na pełnym na słońcu lub w solarium bez okularów przeciwsłonecznych.

Stabilizacja wzroku po zabiegu laserowej korekcji trwa od jednego do kilku miesięcy – w tym czasie zgłaszaj się na wizyty kontrolne do lekarza prowadzącego według ustalonego planu opieki pooperacyjnej.

Zabiegi laserowej korekcji wady wzroku to jedne z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie, obarczone niewielkim ryzykiem powikłań.
Laserowe operacje oczu są uznawane za najbezpieczniejsze metody korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.
Aż 95% Pacjentów, którzy poddali się tego rodzaju korekcji w Klinikach Optegra, deklaruje pełne zadowolenie z rezultatów uzyskanych po zabiegu.

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezbolesny.
Podczas zabiegu Pacjent nie odczuwa bólu, bo oczy są znieczulone specjalnymi kroplami, które o natychmiastowym działaniu.
W zależności od stosowanej metody, może jednak pojawić się pewien dyskomfort w trakcie lub po zabiegu. Związany on jest z pieczeniem lub łzawieniem oka, jak również z wrażeniem obecności w oku ciała obcego.
Wybierając najnowocześniejsze (głębokie) metody laserowej korekcji wzroku II i III generacji, tj. FemtoLASIK lub Lentivu®, ból nie jest odczuwalny również po zabiegu. Występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje następnego dnia.
W przypadku starszych metod laserowej korekcji wzroku (I generacji), ból może towarzyszyć Pacjentom do kilku dni po zabiegu, w trakcie których zaleca się stosowanie odpowiednich środków przeciwbólowych.

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku trwa kilka minut, ale przeprowadzenie całej procedury zajmuje około kilkunastu minut.
Przed zabiegiem każdy Pacjent przechodzi powtórne badania. Czas przygotowania do zabiegu wynosi około 2 godzin.
Po zabiegu Pacjent udaje się do sali pozabiegowej na około godzinny odpoczynek, podczas którego ponownie bada go lekarz.
Wszystkie zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych tzn. nie wymagają hospitalizacji Pacjenta. Po kilku godzinach można opuścić klinikę i wrócić do domu.

Wszystkie zabiegi korekcji wad wzroku wykonywane są przez doświadczony i wyspecjalizowany zespół lekarzy okulistów.

W większości przypadków efekt po zabiegu jest natychmiastowy, a sprawność wzroku bardzo dobra już po jednym, dwóch dniach od zabiegu. Oznacza to powrót do normalnego funkcjonowania.
Pełna ostrość widzenia powraca w ciągu kilku tygodni po zabiegu, jednak wahania ostrości widzenia mogą występować jeszcze przez okres do 12 miesięcy po zabiegu. W tym czasie rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku polega na zgłaszaniu się na wizyty kontrolne według ustalonego schematu.
Podczas rekonwalescencji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza okulisty. W ciągu pierwszego tygodnia Pacjent stosuje antybiotyki oraz sterydowe i niesterydowe leki przeciwzapalne. Przez miesiąc należy wkraplać do oczu sztuczne łzy – krople, które nawilżają gałkę oczną.

Zabiegowi laserowej korekcji wzroku mogą zostać poddane osoby powyżej 18 roku życia, które mają ustabilizowaną wadę wzroku. Głównym przeciwwskazaniem do operacji jest szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed jej terminem.
Zabiegom nie mogą zostać poddane również osoby z zaćmą, jaskrą, zespołem suchego oka, skłonnościami do zapalnych schorzeń oczu, alergii, kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby z rozrusznikiem serca czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne lub z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną.
Przed zabiegiem każdy Pacjent odbywa obligatoryjnie wizytę kwalifikacyjną.

Zobacz także: Laserowa korekcja starczowzroczności

Tak. Większość przeprowadzanych zabiegów obejmuje dwoje oczu jednocześnie.

Średni czas rekonwalescencji i powrotu do wszystkich wcześniejszych aktywności, w tym uprawiania sportu, zależy od wybranej metody laserowej korekcji wzroku. O dokładne wytyczne zapytaj lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej.
Podczas rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku należy postępować zgodnie z instrukcjami lekarza okulisty. Dotyczy to nie tylko zażywania leków czy stosowania kropli, ale również wszystkich pozostałych zaleceń, o których lekarz dokładnie poinformuje w dniu zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku, podobnie jak każdy inny zabieg, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań.
Jest ono relatywnie niskie, bo przypadków powikłań po zabiegu laserowej korekcji wzroku odnotowuje się zaledwie 2-3 %.
Najpopularniejszymi dolegliwościami, które można odczuwać po zabiegu są pieczenie i łzawienie oka. Przez kilka dni, a nawet tygodni możemy też zauważać brak pełnej ostrości widzenia, co jest normalnym stanem po zabiegu. W pełni powinna ona powrócić maksymalnie po kilku tygodniach od operacji. Zabieg może powodować również uczucie tzw. suchego oka, efekt zamglenia oraz osłabienie jakości widzenia w słabym świetle (np. po zmroku). Istnieje również niewielkie ryzyko nieprawidłowego zrastania się płatka rogówki, co może się wiązać z koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu, który wykonywany jest już bez dodatkowych opłat.

Rezultaty laserowej korekcji wzroku mają charakter stały i rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć.
W zdecydowanej większości przypadków zabieg skutkuje całkowitym pozbyciem się wady. Jeżeli jednak, np. ze względów medycznych, nie jest to możliwe – Pacjent może liczyć na znaczną poprawę wzroku, o czym zostanie poinformowany na wizycie kwalifikacyjnej.

Pacjent powinien ściśle przestrzegać zaleceń lekarza Optegra, które będą przedstawione i szczegółowo objaśnione w dniu zabiegu. Zalecenia te obejmują sposób stosowania przepisanych lub zalecanych leków, informacje o czynnościach, od których Pacjent powinien się powstrzymać lub wykonywanie których powinien ograniczyć w okresie po zabiegu w Optegra. Lekarz Optegra w dniu zabiegu przedstawi Pacjentowi również plan wizyt kontrolnych po takim zabiegu, przy czym Pacjent, w celu utrzymania ważności gwarancji zobowiązany jest odbywać obowiązkowe wizyty kontrolne.

Plan obowiązkowych wizyt kontrolnych po zabiegach Lentivu®/ FemtoLasik/ Femto LBV, o ile lekarz Optegra nie zaleci inaczej:

  • 1 dzień po zabiegu,
  • 1 miesiąc po zabiegu,
  • 3 miesiąc po zabiegu,
  • i ostatnia wizyta pomiędzy 11 a 18 miesiącem po zabiegu.

Lekarz Optegra może zalecić dodatkowe wizyty poza powyższym schematem;

Po odbyciu ostatniej z wizyt kontrolnych, o których mowa powyżej tj. wizyty pomiędzy 11, a 18 miesiącem po zabiegu, dalsze wizyty kontrolne, co do zasady nie stanowią już warunku koniecznego dla utrzymania niniejszej Gwarancji i mają wyłącznie charakter fakultatywny, chyba że lekarz Optegra, z przyczyn medycznych lub na życzenie Pacjenta uzna, że konieczne jest wprowadzenie indywidualnego trybu dalszych obowiązkowych wizyt kontrolnych dla danego Pacjenta i fakt ten wraz z uzasadnieniem odnotuje w dokumentacji medycznej Pacjenta.

Opinie o laserowej korekcji wzroku

Muszę przyznać, że przystąpiłem do zabiegu z duszą na ramieniu, ale spokój, szczerość i precyzja, które emanowały od dr Smorawskiego w klinice Optegra szybko uspokoiły moje nerwy.
Zabieg trwał bardzo krótko i był całkowicie bezbolesny.
Dochodzenie do dobrego wzroku w moim przypadku trwało parę tygodni.
To, że nie muszę już nosić okularów ulepszyło mi życie i przede wszystkim pracę. Nie muszę już wiecznie ich szukać, czyścić, odparowywać. Mam nowy komfort życia; na co dzień i na planie filmowym!
Polecam wszystkim.

Paweł Pawlikowski

Reżyser filmowy

Jak widać …
No, właśnie: JAK WIDAĆ ???
Gdy nasze oczy są coraz bardziej narażone na zmęczenie… z wiekiem… lub z przepracowania – warto i trzeba w końcu znaleźć czas, by o nie zadbać od strony zdrowotnej i medycznej. I nie ma wymówek „kiedy indziej…”, „brak mi czasu…”, „nie mam głowy…”
Ja nareszcie się zmobilizowałam, dzięki wielu rekomendacjom moich przyjaciół – i całe szczęście, że tu przyszłam!
Dziękuję Klinice Optegra za mega nowoczesną diagnostykę i opiekę. Z pełnym przekonaniem dołączam do grona Waszych podopiecznych.
Świat jest zbyt ciekawy, by widzieć go niewyraźnie :))

Katarzyna Skrzynecka

Moja żona i ja jesteśmy pod opieką Optegry. Ściślej nasze oczy, a jeszcze ściślej moja siatkówka, a mojej żony mocna wada minusowa.
Jest nam tu badzo miło i od czasu jak jesteśmy z Optegrą mamy lepsze widoki na przyszłość i widzimy bardzo dokładnie!
Dzięki zabiegowi LENTIVU moja żona od rana widzi jaki jestem fajny!

Szymon Majewski

Nie mogłam podarować mojej Mamie lepszego prezentu na Dzień Matki. Dzięki laserowej korekcji wzroku w Waszej klinice, mama patrzy na świat otwartymi oczami i z uśmiechem na twarzy. Krótki i całkowicie bezbolesny zabieg to znakomita alternatywa dla osób borykających się z wadą wzroku, które nie lubią bądź nie tolerują okularów i soczewek kontaktowych. Jestem ogromnie wdzięczna dr Barbarze Czarnocie za pełen profesjonalizm połączony z troskliwą opieką. Jestem szczerze wzruszona… Dziękuję!

Agnieszka Włodarczyk

Z czystym sumieniem mogę polecić zabieg korekcji wzroku w klinice Optegra. Po piętnastu latach noszenia okularów jestem całkowicie wolna od wady wzroku. W pracy zawsze używałam soczewek kontaktowych, których moje oczy nie tolerowały najlepiej. Złamanie czy zgubienie używanych na co dzień okularów już mi niestraszne. Teraz też bez kłopotu mogę uprawiać sport, wyjść na scenę, czy plan filmowy, nie przejmując się, że po kilku godzinach noszenia soczewek zacznę odczuwać dyskomfort.

Aleksanda Hamkało

Nareszcie widzę świat bez ramek okularów i uciążliwości wkładania soczewek kontaktowych każdego dnia!
Całość zabiegu pozytywnie zaskoczyła mnie szybkością, bezbolesnością i błyskawicznym efektem. Raz jeszcze dziękując, pozdrawiam serdecznie!!

Aleksandra Kostka

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...
kalendarz rezerwacji wizyt

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00