Zostałeś zdyskwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji w innej klinice? Uważasz, że astygmatyzmu nie można skorygować? Przyjdź do nas! Mamy wieloletnie doświadczenie w korygowaniu bardzo dużych i skomplikowanych wad wzroku!      

Refundacja operacji zaćmy przez NFZ

Zabiegi zaćmy refundowane w ramach NFZ wykonuje nasza Klinika w Poznaniu. Żeby wpisać się na listę oczekujących na zabieg refundowany, należy zgłosić się do niej. Należy zabrać ze sobą skierowanie na operację usunięcia zaćmy, wystawione przez lekarza okulistę. Najpierw umawiamy Pacjentów na bezpłatne badanie diagnostyczne, które potwierdzi rozpoznanie na skierowaniu. Następnie wpisujemy Pacjenta na listę osób oczekujących.

Zabiegi NFZ wykonujemy w dwóch trybach: pilnym (kwalifikują się tylko wyjątkowe przypadki) oraz stabilnym (czas oczekiwania wynosi mniej więcej 2 lata). Pacjenci, którzy nie mają skierowania, mogą umówić się na wizytę u naszego specjalisty, który wystawi dokument uprawniający do włączenia chorego do kolejki NFZ.

Leczenie zaćmy w prywatnej klinice w Czechach

Dzięki ustawie o transgranicznym leczeniu możemy zaoferować zabiegi usunięcia zaćmy w ramach Grupy międzynarodowych, prywatnych klinik okulistycznych Optegra. W przeciwieństwie do długoletniego oczekiwania na zabieg w Polsce udostępniamy kompleksowe leczenie w krótkim terminie do ok 14 dni w klinice w Czechach.

Operacja zaćmy jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności pobytu w szpitalu (chirurgia jednego dnia), wyłącznie ze znieczuleniem miejscowym, przy użyciu kropli do oczu. Leczenie zaćmy odbywa się wyłącznie skuteczną i bezpieczną metodą fakoemulsyfikacji. Zabieg na jednym oku trwa maksymalnie 20 minut. Jest bezbolesny i pozwala na szybki powrót do normalnego życia. Fakoemulsyfikacja wykorzystuje nowoczesny system ultradźwiękowy do usunięcia zaćmy. Metoda, z której korzystamy w naszych klinikach jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem na świecie.

Chcesz poznać szczegóły przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy w Czechach? 

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
Powrót do góry