Objawy zaćmy

Najpowszechniejszy symptom zaćmy to stopniowe pogarszanie się jakości widzenia. Rejestrowane obrazy są niewyraźne, rozmyte, zamglone. Czytanie sprawia chorym sporą trudność, a prowadzenie samochodu może okazać się niebezpieczne. Pacjenci obserwują często tak zwane podwójne widzenie lub rozproszenie światła. Wszystko to sprawia, że zwykłe, codzienne czynności mocno się komplikują. Objawy zaćmy nasilają się powoli, ale systematycznie, a w początkowym okresie choroby mogą nie ujawniać się wcale. Sygnałem, który powinien zaniepokoić Pacjenta, jest na pewno częsta zmiana szkieł okularowych.

Jeśli zauważyłeś u siebie opisane symptomy, zapraszamy na konsultację do naszych Klinik. Pamiętaj, że coraz słabszy wzrok, którego nie są w stanie wyregulować nawet kolejne szkła korekcyjne, może być objawem zaćmy. Warto więc na czas rozważyć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu usunięcia zmian chorobowych.

Kompleksowa, profesjonalna konsultacja medyczna, świadczona przez specjalistów Optegra, pozwala potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie zaćmy oka. Warto sięgnąć po tę możliwość i zatroszczyć się o prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, bo dzięki niemu życie jest znacznie łatwiejsze i bardziej interesujące.

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry