Zwisające powieki dolne

banery_okuloplastyka_830x290_v3web.jpg

Zwisające powieki dolne z reguły są problemem osób dojrzałych. Osoby młode i zdrowe mają dolne powieki łagodnie wklęsłe, przechodzące w wypukłość policzka. Skóra ich powiek jest napięta. Jednak z upływem lat staje się coraz bardziej wiotka i mniej sprężysta, pojawiają się zmarszczki. Może się też zmienić kształt powieki – robi się wypukła, pod oczami tworzą się worki, czyli przepuklina. W innych przypadkach dochodzi do mocnego uwidocznienia tzw. doliny łez, przez co twarz wygląda na ciągle zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości. Opadanie dolnych powiek może dotyczyć również młodszych pacjentów.

Zapisz się

Najczęstsze przyczyny opadania powiek:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • nadmiar tłuszczu zebrany w powiece,
  • opuchlizna spowodowana zastojem limfy,
  • niewłaściwe oświetlenie w miejscu pracy,
  • noszenie zbyt długo lub nieodpowiednio dobranych szkieł kontaktowych
  • zmniejszenie ilości substancji tarczki powieki dolnej oraz upośledzenie jej elastyczności.


Następstwem opadającej powieki dolnej może być niedomykalność, która sprzyja wykształceniu się syndromu tzw. suchego oka. Na tę przypadłość cierpią głównie kobiety w okresie menopauzalnym. Dotyczy ona również osób, które mają stwierdzone zaburzenia poziomu cukru we krwi lub dolegliwości endokrynologiczne.

Zabieg korekcji powieki dolnej (blefaroplastyka powiek) polega na chirurgicznym usunięciu zwiotczałej skóry, tkanki tłuszczowej z powiek i okolic pod oczami. Skóra staje się bardziej napięta, okolice oczu wygładzone, wyraźnie odmłodzone.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Blizny pooperacyjne są prawie niewidoczne. Rekonwalescencja trwa około 7 dni, po tym czasie można wrócić do stałych obowiązków.

Zapisz się na wizytę

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry