Zostałeś zdyskwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji w innej klinice? Uważasz, że astygmatyzmu nie można skorygować? Przyjdź do nas! Mamy wieloletnie doświadczenie w korygowaniu bardzo dużych i skomplikowanych wad wzroku!      

Technologia i sprzęt

Profesjonalna i pełna troski opieka, którą otaczamy pacjentów, stanowi podstawę wszystkich podejmowanych przez nas działań. Nasze kliniki wyposażamy wyłącznie w sprzęt najwyższej klasy, innowacyjny i zaawansowany technologicznie. Dzięki temu, potrafimy skutecznie zatroszczyć się o zdrowie każdych oczu. Nowatorskie rozwiązania oraz metody, stosowane przez naszych specjalistów, pozwalają z powodzeniem przywrócić pacjentom ostry, naturalny sposób widzenia.

Do przeprowadzanych przez nas zabiegów używamy najnowocześniejszych urządzeń:

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku - Lentivu®

VisuMax® firmy Carl Zeiss
Sprzęt trzeciej generacji, który charakteryzuje się doskonałą powtarzalnością i przewidywalnością nawet przy wysokim poziomie korekcji. Znakomita precyzja cięcia, szybkość i delikatność powoduje, że jest to idealna platforma dla chirurgii refrakcyjnej.

Laser excimerowy MEL 80/90.
Najnowsza generacja lasera do korekcji wzroku firmy Zeiss - jeden z najszybszych laserów na rynku, co pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu i zwiększa komfort Pacjenta i Lekarza.

Wraz z laserem Visumax oraz stacją diagnostyczną CRS Master tworzy zintegrowaną platformę diangostyczno-terapeutyczną pozwalającą na wykonanie zabiegu korekcji wzroku każdą stosowaną metodą. Umożliwia również korekcję starczowzroczności (presbiopii).
 

Laserowa korekcja wzroku

Laser excimerowy EX500 Alcon
Najnowocześniejszy laser EX500 jest dostępny w naszej poznańskiej klinice. Dzięki zastosowanej technologii, laser wyróżnia się zarówno precyzją działania, jak i szybkością, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie komfortu w trakcie trwania zabiegu oraz wysoką przewidywalność rezultatów.

Zainstalowany w EX500 precyzyjny system śledzący ruchy gałki ocznej zapewnia większą stabilność działania, dzięki czemu jest bardzo bezpieczny w stosowaniu. Gdy tylko pacjent się poruszy, laser niemal natychmiast reaguje i się wyłącza. Umożliwia skorygowanie wady wzroku w bardzo szerokim zakresie.

Wavelight
Zabieg w oparciu o technologię Wavelight pozwala na usuwanie nie tylko skandardowej wady wzroku, ale także aberracji układu optycznego oka.

Zabieg Wavefront guided polega napomiarze aberracji wyższych pochodzących z całego układu optycznego oka. Na aberrację wyższego rzędu może zatem wpływać nie tylko rogówka, ale również film łzowy, soczewka i ciało szkliste. Zabieg wavefront guided moze być szczególnie przydatny, dla pacjentów gdy aberracje wyższego rzędu mają wysoki poziom, a co za tym idzie dolegliwości subiektywne pacjenta, które są większe niż mogłaby wskazywać na to wada podstawowa.

Operacje zaćmy

Centurion® Vision System firmy Alcon
Najnowocześniejsze urządzenie do fakoemulsyfikacji wyróżnia wiele innowacyjnych cech i parametrów technicznych podnoszących jakość wykonywanych zabiegów usunięcia zaćmy.

Leczenie jaskry

Laser Visulas YAG III firmy Zeiss
Laser Visulas YAG III jest nadzwyczajnie precyzyjny i efektywny. Przywraca pacjentom pełen komfort widzenia u pacjentów z przymgleniem tylenj torebki soczewki, które moze rozwinąć się po operacji zaćmy. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w tzw. jaskrze zamkniętego kąta, wykorzystując niewielki poziom energii. Metodę stosujemy jako odrębną terapię lub komplementarnie – podczas leczenia kroplami przeciwjaskrowymi.
 

Starcze zwyrodnienie plamki (AMD)

Anty – VEGF
W Klinikach Optegra nasi specjaliści podają pacjentom (w formie iniekcji) leki blokujące naczyniowy czynnik wzrostu – przyczynę rozwoju wysiękowej postaci AMD. Zabieg jest skuteczny, precyzyjny i całkowicie bezbolesny, polega na wprowadzaniu do ciała szklistego oka preparatów: Avastin, Lucentis i Eylea. Metoda pozwala w krótkim czasie odczuć wyraźną poprawę jakości widzenia, która utrzymuje się przez długi czas.
 

Diagnostyka siatkówki

Angiografia fluoresceinowa
To metoda diagnostyczna, która, przy pomocy kontrastu, umożliwia specjalistom dokonanie dokładnej oceny stanu naczyń krwionośnych siatkówki, naczyniówki oraz tęczówki oka.

Optyczna Koherentna Tomografia (OCT)
Nieinwazyjna technika obrazowania, dzięki której lekarz weryfikuje stan siatkówki i dokonuje dokładnych pomiarów pojedynczych warstw siatkówki.

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
Powrót do góry