dr n. med. Monika Węglarz Lekarz okulista

dr n. med. Monika Węglarz

Specjalizacje:

kwalifikacje do zabiegów / choroby siatkówki / konsultacje / diagnostyka

Umów wizytę

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki. Ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kurs specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki odbyłam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie pracuję do dziś. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, nowatorski charakter moich badań nad nowym mechanizmem patogenezy retinopatii cukrzycowej został doceniony przez komisję doktorską, a praca doktorska i jej publiczna obrona wyróżnione. 

W klinice Optegra przeprowadzam podstawową diagnostykę okulistyczną oraz poszerzoną o obrazowanie tylnego odcinka oka (OCT, USG, angiografia). Opiekuję się pacjentami ze schorzeniami siatkówki, a także operowanymi z powodu zaćmy i wady refrakcji, przeprowadzam badania kwalifikacyjne i kontrolne po zabiegu. Wykonuję zabiegi laserokoagulacji siatkówki, usunięcia zaćmy wtórnej, irydotomii laserowej. 

Szczególne miejsce wśród moich zainteresowań zawodowych zajmuje diagnostyka i leczenie schorzeń siatkówki.

Moją dewizą w pracy zawodowej jest profesjonalizm. Zindywidualizowane rozpatrzenie problemów zdrowotnych moich pacjentów w oparciu o aktualną wiedzę medyczną i doniesienia naukowe jest moim priorytetem. Dbam o to aby w życzliwej atmosferze pacjent uzyskał pełną informację na temat swojego stanu zdrowia oraz planowanego leczenia. Największą nagrodą dla mnie za zaangażowanie, które wkładam w opiekę nad moimi pacjentami jest ich zadowolenie po zakończonym leczeniu.


Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry