dr n. med. Iwona Partyka Lekarz okulista

dr n. med. Iwona Partyka

Specjalizacje:

Leczenie schorzeń siatkówki / AMD / Konsultacje okulistyczne / Diagnostyka

Umów wizytę

Jestem Absolwentką I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
Specjalizację II st. ukończyłam pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Jerzego Szaflika.

Od początku pracy zawodowej związana jestem z zagadnieniami chorób siatkówki, w szczególności retinopatii cukrzycowej i laseroterapii. Oprócz bezpośredniej pracy z pacjentami szkoliłam wielu lekarzy w zakresie nauki laseroterapii, diagnostyki i leczenia chorób siatkówki oraz wykonywania angiografii fluoresceinowej.

Swoim doświadczeniem zawodowym dotyczącym zagadnień postępowania
w retinopatii cukrzycowej dzieliłam się na wielu konferencjach i sympozjach, zarówno ogólnopolskich jak i światowych – między innymi - wykład na World Ophthalmology Congress w San Paulo (2006), wykłady na Ogólnopolskich Dniach Diabetologii, Zjeździe Diabetologicznym w Warszawie (2005), Sympozjonie Retinologicznym
w Poznaniu (2007), zjeździe PTO w Bydgoszczy (2007), Warsztatach
Kardio – Diabeto – Okulistycznych w Warszawie (2006), napisałam referaty na temat opieki nad pacjentem z retinopatią cukrzycową na konferencji pod patronatem WHO i LIONS
w Pradze (2006) oraz prace w ramach EasDec i EVRS.
Edukacja i pomoc w rozumieniu zagadnień powikłań okulistycznych u chorych na cukrzycę zaowocowała również kilkuletnią współpracą ze Stowarzyszeniem Diabetyków, Polskim Związkiem Niewidomych i pracą naukową w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie.

Jestem autorką wielu artykułów dotyczących retinopatii cukrzycowej m.in. w „Journal of Diabetes and Its Complications“ ( 2005), „Journal of Physiology and Pharmacology“ (2005), „Medycynie Metabolicznej“ (2007), „Okulistyce“.
Jestem członkiem EURETINA, EVRS, uczestniczę także w corocznych spotkaniach EASDec.


Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry