lek. Filip Kopczyński Kierownik Zespołu Chirurgii Zaćmy

lek. Filip Kopczyński

Specjalizacje:

kwalifikacje / zabiegi usunięcia / kontrole po zaćmie

Umów wizytę

Jestem absolwentem studiów medycznych na wydziale lekarskim poznańskiej Akademii Medycznej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł specjalisty chorób oczu otrzymałem po ukończeniu specjalizacji w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W latach 2002 – 2008 pracowałem w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jako asystent, uczestniczyłem w tym czasie także w projekcie naukowym „Micro Incision Research In Ophtalmology” prowadzonym pod patronatem Unii Europejskiej. Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Refrakcyjnej (ESCRS).

Od 2008 roku pracowałem w Centrum Okulistycznym Św. Jerzego w Poznaniu, gdzie pełniłem funkcję konsultanta oraz ordynatora Oddziału Chirurgii Jednego Dnia.

Zajmuję się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego odcinka oka, ze szczególnym naciskiem na zaćmę oraz jaskrę. Specjalizuję się w operacjach zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, zwłaszcza w wymagających przypadkach.

Szczególne moje zainteresowania obejmują także diagnostykę obrazową chorób przedniego i tylnego odcinka oka przy wykorzystaniu najnowszych metod diagnostycznych, takich jak tomografia optyczna OCT, biomikroskopia ultradźwiękowa oraz angiografia. W związku z tym brałem udział w wielu zagranicznych kursach i indywidualnych szkoleniach specjalistycznych.

Dodatkowo wykonuję zabiegi laserowe narządu wzroku laserami YAG (kapsulotomia, irydotomia) oraz zajmuję się leczeniem schorzeń plamki w przebiegu cukrzycy (fotokoagulacja siatkówki laserami diodowymi i argonowymi), AMD (iniekcje wewnątrzgałkowe preparatów antyVEGF), zakrzepów naczyń żylnych siatkówki i nerwu wzrokowego (iniekcje wewnątrzgałkowe preparatu Ozurdex).

Poza pracą interesuję się literaturą i kinem fantastycznym, jestem wielkim fanem pływania i jazdy na rowerze.


Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry