dr n. med. Jan Grzeszkowiak Kierownik Medyczny Optegra Poznań

dr n. med. Jan Grzeszkowiak

Specjalizacje:

Laserowa korekcja wzroku / Stożek rogówki / Operacje zaćmy

Umów wizytę

Kierownik Medyczny Kliniki Optegra w Poznaniu.
Kierownik Zespołu Chirurgów Refrakcyjnych Optegra Polska
Consultant Surgeon kliniki Optimax w Londynie.

Ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Staż specjalizacyjny z okulistyki odbyłem w Poznaniu, oraz na Uniwersytecie we Freiburgu, w Niemczech. Jednocześnie prowadziłem pracę naukową na Uniwerystecie Medycznym w Poznaniu, uwieńczoną uzyskaniem tytułu doktora nauk medycznych.

International Council of Ophthalmology oraz International Federation of Ophthalmo logical Societies przyznały mi stypendium na Uniwersytecie w Helsinkach (Finlandia), gdzie zdobywałem doświadczenie w zakresie chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej. Królewskie Kolegium Okulistów Wielkiej Brytanii przyznało mi prestiżowy Certyfikat z Laserowej Chirurgii Refrakcyjnej. 

Jestem doświadczonym chirurgiem przedniego odcinka oka, specjalizuję się w laserowej korekcji wad wzroku, chirurgii zaćmy, wszczepianiu soczewek fakijnych i operacyjnym leczeniu stożka rogówki. Przez wiele lat miałem do czynienia w pracy z różnymi typami laserów excimerowych i femtosekundowych.

Jako nauczyciel akademicki, jestem współpromotorem prac magisterskich, prowadzę także sesje szkoleniowe dla okulistów, wykłady i seminaria na konferencjach. Jestem autorem wielu prac naukowych i artykułów w pismach medycznych.

Jestem członkiem towarzystw i stowarzyszeń, w tym Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European Society of Cataract and Refractive Surgeons, International Christian Medical and Dental Association, Independent Doctors Federation i Christian Ophthalmology Society.

Na codzień pełnię funkcję Kierownika Zespołu Chirurgów Refrakcyjnych Optegra w Polsce i Kierownika Medycznego Kliniki Optegra w Poznaniu.

Przeprowadzam zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, chirurgii zaćmy, wszczepiania soczewek fakijnych oraz operacyjnego leczenia stożka rogówki.

Posiadam doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach lekarzy specjalistów. Mówię biegle po angielsku, dobrze po niemiecku i rosyjsku.

Moją pasją są charytatywne misje medyczne, które organizuję od ponad dziesięciu lat. Dzieki nim przeprowadzam w Afryce operacje ratujące wzrok i kształcę miejscowych okulistów w nowoczesnych technikach operacyjnych.


Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry