lek. Karolina Agopsowicz-Spławska Lekarz okulista

lek. Karolina Agopsowicz-Spławska

Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Umów wizytę

Pasje związana z okulistyka zaczęłam rozwijać juz w na studiach medycznych w Perugii we Włoszech, jako członek kola naukowego pod kierunkiem profesora Fiore.

Później, w ramach stażu specjalizacyjnego w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu poświęciłam się zarówno pracy klinicznej, dydaktycznej, jak i badawczej, prowadząc badania naukowe głownie z zakresu jaskry oraz wysokiej krótkowzroczności. 

Jestem autorem prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych, jak również referatów wygłaszanych na konferencjach i szkoleniach okulistycznych. Zajmowałam się również tłumaczeniem podręczników anglojęzycznych.

Staram się stałe poszerzać i aktualizować swoją wiedzę zawodową, także poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach specjalistycznych, takich jak kongresy w Kopenhadze, Mediolanie, Marsylii, Londynie czy Kyoto. W 2008 roku odbyłam staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, jako stypendystka Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Moje główne obszary zainteresowania to okulistyka dziecięca, a szczególnie leczenie zachowawcze i chirurgiczne choroby zezowej.

Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego oraz Europejskiego  Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.

W swojej pracy zawodowej duża wagę zwracam na kontakt z pacjentem, w którym kluczowa role odgrywa stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania poprzez zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim empatyczne podejście do problemów osób dorosłych oraz dzieci.

Prywatnie jestem miłośniczką podróży oraz zwierząt. Lubię ludzi, dlatego łatwo nawiązuje przyjaźnie tam, gdzie aktualnie przebywam


Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry