Lek. Karol Ratka Lekarz okulista

Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum UJ w Krakowie w 2012 roku. Staż podyplomowy przebyłem w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym, a kurs specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki od 2014 roku odbywam w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie.

Od początku specjalizacji poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach praktycznych (m.in. chirurgia zaćmy, chirurgia jaskry, laseroterapia). Od kilku lat wykonuję zabiegi laserowe w cukrzycy, jaskrze, po operacjach zaćmy.

W praktyce zawodowej szczególnie ważnym i interesującym dla mnie tematem jest diagnostyka i terapia pacjentów z jaskrą, którą zajmuję się w Oddziale Chirurgii Jaskry i Poradni Leczenia Jaskry Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego.

Uważam, że bardzo ważnym elementem skutecznego leczenia jest zrozumienie przez pacjenta  istoty swojej choroby , gdyż dzięki temu może on świadomie współpracować z lekarzem w procesie leczenia. Dlatego w czasie wizyty zawsze staram się w obrazowy sposób wyjaśnić pacjentowi sedno jego problemu.

W Klinice Optegra przeprowadzam pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG) oraz kwalifikuję i kontroluję pacjentów po operacjach zaćmy.

W czasie wolnym lubię uprawiać sporty, zwłaszcza drużynowe, a najwięcej energii do pracy daje mi regularne poranne pływanie. W sezonie letnim moje pasje to wycieczki górskie i wyjazdy motocyklem. W kręgu moich zainteresowań wysokie miejsce zajmuje również gotowanie, a moja specjalizacja to kuchnia orientalna.


Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry