Nowoczesne i bezpieczne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku. Krótkowzroczność („minusy”), nadwzroczność („plusy”) czy astygmatyzm nie muszą  oznaczać już konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Dostępność różnorodnych technik leczenia wad wzroku jest obecnie większa, niż kiedykolwiek, a rynek usług medycznych jest ukierunkowany na zapewnienie Pacjentom maksymalnego komfortu zabiegu oraz jego natychmiastowego efektu. Zabiegi korekcji wad wzroku należą do najbezpieczniejszych oraz najbardziej precyzyjnych i skutecznych metod chirurgicznych, które w większości przypadków przywracają pełen komfort zdrowego widzenia.

Zabiegi korekcji wad wzroku dokonały niesamowitego postępu w ostatnim dziesięcioleciu. Dzięki najnowszym technologiom powstały zupełnie nowe  metody operacyjne, takie jak femtoLASIK, czy opracowany w oparciu o metodę Smile proces Lentivu, które są najchętniej wskazywanymi metodami nie tylko przez lekarzy, ale również wybieranymi przez samych Pacjentów. Są one znacznie bezpieczniejsze oraz nowocześniejsze, niż najbardziej popularny w latach 90-tych ubiegłego wieku zabieg LASIK.

Poznaj nowoczesne metody korekcji wzroku:

Lentivu

Lentivu to innowacyjna precyzyjna metoda mikrosoczewkowej korekcji wzroku. Jej główną zaletą jest minimalna inwazyjność, która zapewnia duże bezpieczeństwo. Przywraca ostrość widzenia w ok. 20 sekund, a  już następnego dnia można wrócić do zwykłych, codziennych aktywności, w tym także uprawiania sportu.

Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki - „lenticuli” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę zmienia parametry optyczne oka, co prowadzi do trwałej korekcji wady wzroku Okres rekonwalescencji jest najkrótszy ze wszystkich zbiegów korekcji wzroku.

 

Dowiedz się więcej

 

FemtoLASIK

Metoda femtoLASIK jest obecnie na świecie uznawana za „złoty standard” chirurgii refrakcyjnej dla metod płatkowych, ze względu na większe bezpieczeństwo śródoperacyjne, większą precyzję, większe możliwości zakresu korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu. Dzięki temu pacjenci po zabiegu femtoLASIK znacznie rzadziej uskarżają się na uczucie suchości oczu, rozproszenia wokół źródeł światła, czy występowanie wady resztkowej.

Podsumowanie przewagi zabiegów z wykorzystaniem lasera femtosekundowego (metoda femtoLASIK)  nad mikrokeratomem (metoda LASIK) przedstawia się następująco:

- szybsza regeneracja unerwienia rogówki po zabiegu
- znacząco rzadsze i mniej nasilone objawy suchego oka
- szybszy powrót do prawidłowej ostrości wzroku
- lepsza jakość widzenia po zabiegu - jakośc widzenia to nie tylko ostrość wzroku. Na jakość widzenia składają się również większe poczucie kontrastu, znacznie rzadsze występowanie zaburzeń optycznych w postaci aureoli i gwiaździstych zniekształceń wokół źródeł światła.
- większa dokładność korekcji i możliwość stosowania u pacjentów z wyższymi wadami wzroku i cieńszymi rogówkami
- delikatniejszy dla siatkówki (ciśnienie w oku podczas cięcia mikrokeratomem wzrasta znacznie bardziej niż przy użyciu lasera femtosekundowego)
- lepszy kontrast widzenia po zabiegu
- dłuższa stabilność efektu pooperacyjnego
- większa skuteczność i bezpieczeństwo

 

Dowiedz się więcej

 

Dlaczego nie LASIK?

Zabieg metodą LASIK składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje tworzenie płatka. Chirurg precyzyjnie nacina rogówkę przy pomocy mikrokeratomu, odgina płatek i przygotowuje rogówkę do kolejnego etapu. Następnie, rozpoczyna modelowanie wewnętrznych warstw rogówki laserem excimerowym. Przez kilkadziesiąt sekund laser formuje kształt rogówki i ustawia jej moc optyczną. Po zakończonym zabiegu, lekarz umieszcza płatek w pierwotnym położeniu. Cały zabieg trwa kilkanaście minut.
Metoda LASIK, ze względu na większe ryzyko powikłań związanych z wykorzystaniem mikrokeratomu, czyli noża wykonującego płatek rogówki za pomocą mechanicznego cięcia, wiązała się z pewnymi obawami niektórych Pacjentów, którzy mieli być temu zabiegowi poddani.
Ponadto, jako ujemne skutki  zabiegów z wykorzystaniem  mikrokeratomu (metoda LASIK)  w porównaniu z nowoczesnymi zabiegami można wskazać:

- wolniejszą  regenerację unerwienia rogówki po zabiegu
- częstsze i  bardziej nasilone objawy suchego oka
- wolniejszy powrót do prawidłowej ostrości wzroku
- gorszą jakość widzenia po zabiegu - jakość widzenia to nie tylko ostrość wzroku. Na jakość widzenia składają się również większe poczucie kontrastu, mniejsza indukacja aberacji wyższego rzędu (czyli zaburzeń optycznych w postaci aureoli i gwiaździstych zniekształceń wokół źródeł światła)
- mniejszą dokładność planowanej grubości płatka rogówki, - brak możliwości stosowania u Pacjentów z wyższymi wadami wzroku i cieńszymi rogówkami
- gorszą pooperacyjną ostrość wzroku
- większy wpływ na zmniejszenie się grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki w wyniku zabiegu (ciśnienie w oku podczas cięcia mikrokeratomem wzrasta znacznie bardziej, niż przy użyciu lasera femtosekundowego)
- gorszy kontrast widzenia po zabiegu
- krótszą  stabilność efektu pooperacyjnego
- mniejszą  skuteczność i bezpieczeństwo

Aby zapewnić Pacjentom maksymalne bezpieczeństwo i satysfakcjonujące efekty zabiegów Kliniki Okulistyczne Optegra zdecydowały się na wycofanie ze swojej oferty zabiegów korekcji wad wzroku wykonywanych metodą LASIK.

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry