Proces leczenia

banner1a.jpg

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że pozbycie się okularów może być tak szybkie i proste. Gdybym mogła go porównać (poza nieuzasadnionym strachem)… powiedziałabym o wizycie u kosmetyczki. Niesamowite! Daria Milewicz, lat 29

 

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku - Lentivu® polega na ukształtowaniu wewnątrz rogówki, za pomocą urządzenia VisuMax, mikrosoczewki (lentikuli). Następnie, mikrosoczewka jest usuwana z wnętrza rogówki, co powoduje zmianę jej krzywizny i dzięki temu skorygowanie wady wzroku. Kształt mikrosoczewki jest obliczany podczas planowania zabiegu - indywidualnie dla każdego Pacjenta i jego wady. 
Zabieg ma charakter ambulatoryjny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po podaniu kropli do oka. Jest bezbolesny i trwa kilkadziesiąt sekund. Już tego samego dnia pacjent jest wypisywany do domu. Okres rekonwalescencji jest najkrótszy ze wszystkich zabiegów korekcji wzroku - powrót do codziennych aktywności  możliwy jest dzień po zabiegu.

JAK PRZEBIEGAJĄ POSZCZEGÓLNE ETAPY PROCEDURY LENTIVU®?
Lentivu® jest rozwinięciem metody Smile firmy Zeiss Meditec przygotowanym przez lekarzy Optegra – sieci szpitali okulistycznych wykonujących najwięcej zabiegów korekcji wzroku w Polsce.
 
Etap 1: Wizyta kwalifikacyjna
Podczas rozmowy z lekarzem, po opisaniu problemów jakie sprawia Pacjentowi jego wada wzroku, określeniu oczekiwań i potrzeb Pacjenta, wykonywane są bezbolesne i niestresujące badania diagnostyczne. Ich zakres jest szerszy niż w przypadku zabiegów laserowej korekcji wzroku. Na podstawie wyników badań i rozmowie z Pacjentem, lekarz wskazuje zabieg Lentivu® lub rekomenduje inną, optymalną metodę. Jednocześnie otrzymuje kompletne informacje o zabiegu oraz zgodę na jego przeprowadzenie w celu dokładnego zapoznania się z nimi po wizycie.

Etap 2: Dzień zabiegu
Pacjent odbywa końcową kwalifikację i jest kierowany do sali zabiegowej.

Przebieg zabiegu Lentivu®

step1.jpg
VisuMax® formuje mikrosoczewkę (lentikulę) wewnątrz nietkniętej rogówki (ok. 20 sek.) i wykonuje małe nacięcie o szerokości poniżej 4 mm.
step2.jpg
Chirurg usuwa uformowaną soczewkę przez niewielkie nacięcie. Modyfikacja biomechanicznych własności rogówki jest minimalna.
step3.jpg
Minimalnie inwazyjne usunięcie fragmentu tkanki z wnętrza rogówki powoduje zmianę jej kształtu, a w konsekwencji - korekcję wady wzroku.
 


Co ważne – lekarz informuje Pacjenta o każdym etapie zabiegu, a Pacjent przez cały czas zabiegu widzi! 
Bezpośrednio po zabiegu odbywa lekarz udziela szczegółowych wskazówek, co do postępowania po zabiegu, a Pacjent otrzymuje receptę na leki, kartę informacyjną wraz z wypisem. 

Etap 3: Powrót do normalnego życia następnego dnia 
Pacjenci nie muszą rezygnować z pracy, uprawiania sportu, wykonywania makijażu czy spotkań z przyjaciółmi. Dzień po zabiegu odbywa się wizyta kontrolna, podczas której lekarz po ocenie badań oraz rozmowie z Pacjentem - przekazuje dalsze zalecenia oraz jeśli istnieje taka konieczność - zwolnienie lekarskie.

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry