Laserowa korekcja starczowzroczności

clearvu-baner.jpg

Starczowzroczność

Jeśli nigdy nie nosiłeś okularów do czytania, a dziś musisz oddalać telefon czy książkę od oczu, aby cokolwiek przeczytać to znaczy, że dopadła Cię starczowzroczność. Brzmi strasznie, ale na pocieszenie powiemy Ci, że to schorzenie dopada każdego, a my mamy na nie rozwiązanie, które uwolni Cię od okularów. Starość musi poczekać!

Stara, dobra starczowzroczność

Zapewne kojarzysz ten moment, kiedy Twoi rodzice nagle zaczęli używać okularów do czytania, chociaż wcześniej ich nie potrzebowali. Diagnoza - starczowzroczność, inaczej prezbiopia. To nie choroba, ale efekt naturalnego starzenia się organizmu. I nagle Ty, w pełni sił, aktywny sportowo i zawodowo musisz założyć okulary, aby zobaczyć ekran swojego smartfona. Chcesz powiedzieć „nie” starości? Zapraszamy do Klinik Okulistycznych Optegra.

O co chodzi z tą starczowzrocznością?

Soczewka w oku zmienia swój kształt w zależności od tego czy patrzymy w dal, czy oglądamy coś z bliska. „Soczewka tuż po urodzeniu jest niczym galaretka – tłumaczy dr nauk medycznych Jolanta Oficjalska – u osób starszych, lub nawet po czterdziestym piątym roku życia wygląda jak mały kamyczek; traci swą elastyczność i przez to przestaje akomodować”. Co to znaczy? To oznacza, że nasze oko nie jest w stanie dostosować się szybko lub wcale do obrazu na który patrzymy z bliska. Sztywna soczewka nie zmienia swojego kształtu, aby odpowiednio skupić światło, powodując nieostre widzenie z bliska. Dlatego potrzebujemy okularów do bliży, tzw. „plusów”. A gdyby tak można było cofnąć czas?

clearvu.jpg

NOWOŚĆ! Poznaj Clearvu™

Clearvu™ to laserowa metoda korekcji starczowzroczności, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Obejmuje pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od procesu kwalifikacji, poprzez procedurę Presbyond®, aż po kompleksową opiekę pooperacyjną.

To metoda mało inwazyjna, bezbolesna i oparta na dobrze znanej i od lat praktykowanej procedurze laserowej korekcji wzroku FemtoLASIK. Dzięki Clearvu™ w kilka godzin pozbędziesz się starczowzroczności i na dobre uwolnisz od okularów!

Nie jesteśmy perfekcyjnie symetryczni

Pewnie już się o tym przekonaliście porównując swoje uszy, stopy czy dłonie. Ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne i jest to zupełnie naturalne. Ale też nasz organizm przez setki lat nauczył się wyrównywać te niedoskonałości dążąc do balansu. Właśnie w oparciu o tę wiedzę powstała najnowsza metoda Clearvu™. Łącząc najnowocześniejszą technologię w laserowym kształtowaniu rogówki i wykorzystując naturalne „niesymetryczności” występujące na naszych oczach, korygujemy wzrok tak, aby widzieć dobrze na wszystkie odległości.

W trakcie procedury Clearvu™ obejmującej zabieg laserowej korekcji wzroku Presbyond, widzenie w oku dominującym korygowane jest do widzenia neutralnego, a w oku niedominującym do widzenia z bliska, dzięki czemu uzyskuje się dobre widzenie obuoczne na wszystkie odległości

Clearvu™ dedykowany jest wszystkim po 40 roku życia, które wiodą aktywne życie i chcą na dobre pozbyć się okularów – zarówno tych do czytania jak i korygujących refrakcyjną wadę wzroku.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej lub umów na wizytę kwalifikacyjną do Clearvu™!

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry