Metody laserowej korekcji wzroku

FEMTOLASIK

Metoda FemtoLASIK jest obecnie na świecie uznawana za „złoty standard” chirurgii refrakcyjnej dla metod płatkowych, ze względu na większe bezpieczeństwo śródoperacyjne, większą precyzję, większe możliwości zakresu korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu. Dzięki temu Pacjenci po zabiegu znacznie rzadziej uskarżają się na uczucie suchości oczu, rozproszenia wokół źródeł światła, czy występowanie wady resztkowej.
FemtoLASIK jest bezpieczną metodą korekty wady wzroku, a jej rezultaty są wyjątkowo satysfakcjonujące.

Dzięki laserowi femtosekundowemu możemy zapewnić Ci małą inwazyjność zabiegu oraz krótką, nieuciążliwą rekonwalescencję.

LASEK/PRK

Jest to zabieg, który umożliwia korekcję wad wzroku w przypadku przeciwwskazań do wykonania metody LASIK, na przykład gdy oczodół jest za głęboki albo rogówka zbyt cienka. Polega on na odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki. Następnie działaniu lasera zostają poddane głębsze warstwy rogówki.

Po zabiegu trzeba przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego.

Czasem, przez 2-3 doby po zastosowaniu metody LASEK/PRK, odczuwa się niewielkie dolegliwości bólowe, nadwrażliwość na światło oraz łzawienie. Wyraźne widzenie po laserowej operacji oczu zostaje przywrócone w ciągu kilku tygodni. U niektórych Pacjentów, w czasie 12 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu, zdarzają się pewne wahania w ostrości wzroku.

WAVEFRONT

Wavefront to najnowocześniejszy rodzaj laserowego usuwania wad wzroku. Wykonuje się je po ustaleniu topografii rogówki oraz analizy czoła fali oka. W stosunku do każdego punktu rogówki stosuje się indywidualną korekcję. Pozwala to usunąć znaczne zaburzenia (aberracje wyższego rzędu). Przyczyniają się one do problemów ze wzrokiem, jak słabe widzenie w ciemności, półmroku czy obniżenie kontrastu. Takie anomalia stanowią około 15 – 20% wszystkich wad wzroku, wywołanych nierównomiernym załamywaniem światła. W ich rozpoznaniu wykorzystuje się aberrometr. Specjalista dobiera stosowną terapię, uwzględniając indywidualne oczekiwania Pacjenta.

Każda metoda, na którą się zdecydujesz, lub którą wybierze dla Ciebie lekarz, jest wykonywana z najwyższą precyzją i zaangażowaniem. Troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo w czasie zabiegu i po nim, służymy fachową radą i udzielamy pełnego wsparcia. W naszym zespole znajdziesz profesjonalistów najwyższej klasy, lekarzy z powołania, prawdziwych pasjonatów swojej pracy.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE

Dlaczego nie Lasik?

Zabieg metodą LASIK składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje tworzenie płatka. Chirurg precyzyjnie nacina rogówkę przy pomocy mikrokeratomu, odgina płatek
i przygotowuje rogówkę do kolejnego etapu. Następnie, rozpoczyna modelowanie wewnętrznych warstw rogówki laserem excimerowym. Przez kilkadziesiąt sekund laser formuje kształt rogówki i ustawia jej moc optyczną. Po zakończonym zabiegu, lekarz umieszcza płatek w pierwotnym położeniu. Cały zabieg trwa kilkanaście minut.

Metoda LASIK, ze względu na większe ryzyko powikłań związanych z wykorzystaniem mikrokeratomu, czyli noża wykonującego płatek rogówki za pomocą mechanicznego cięcia, wiązała się z pewnymi obawami niektórych Pacjentów, którzy mieli być temu zabiegowi poddani.

Ponadto, jako ujemne skutki  zabiegów z wykorzystaniem  mikrokeratomu (metoda LASIK) 
w porównaniu z nowoczesnymi zabiegami można wskazać:

  • wolniejszą  regenerację unerwienia rogówki po zabiegu
  • częstsze i  bardziej nasilone objawy suchego oka
  • wolniejszy powrót do prawidłowej ostrości wzroku
  • gorszą jakość widzenia po zabiegu - jakość widzenia to nie tylko ostrość wzroku. Na jakość widzenia składają się również większe poczucie kontrastu, mniejsza indukacja aberacji wyższego rzędu (czyli zaburzeń optycznych w postaci aureoli i gwiaździstych zniekształceń wokół źródeł światła)
  • mniejszą dokładność planowanej grubości płatka rogówki, - brak możliwości stosowania u Pacjentów z wyższymi wadami wzroku i cieńszymi rogówkami
  • gorszą pooperacyjną ostrość wzroku
  • większy wpływ na zmniejszenie się grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki w wyniku zabiegu (ciśnienie w oku podczas cięcia mikrokeratomem wzrasta znacznie bardziej, niż przy użyciu lasera femtosekundowego)
  • gorszy kontrast widzenia po zabiegu
  • krótszą  stabilność efektu pooperacyjnego
  • mniejszą  skuteczność i bezpieczeństwo

Aby zapewnić Pacjentom maksymalne bezpieczeństwo i satysfakcjonujące efekty zabiegów Kliniki Okulistyczne Optegra zdecydowały się na wycofanie ze swojej oferty zabiegów korekcji wad wzroku wykonywanych metodą LASIK.

 

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry