Korekcja wzroku w Optegrze

Zastanów się, jak wyglądałaby Twoja codzienność, gdyby jeden szybki zabieg mógł przywrócić Ci ostrość widzenia. To jak powtórne narodziny w świecie, gdzie wreszcie wszystko jest jasne, czyste i wyraźne. Korekcja wad wzroku to najbezpieczniejsza, wysoce precyzyjna metoda chirurgiczna, polecana osobom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem.

 

Umów wizytę online Zadaj pytanie

Optegra
Klinika pierwszego wyboru

98% naszych pacjentów nie rozważało wcześniej innej kliniki niż Optegra przed decyzją o zabiegu korekcji wzroku.

Opinie Pacjentów

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

Czy są przeciwskazania do poddania się zabiegowi laserowej korekcji wzroku?

Zabiegowi mogą zostać poddane osoby powyżej 21 roku życia, które maja ustabilizowana wadę wzroku. Przeciwskazaniem do laserowej korekcji wzroku jest szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed planowaną operacją. Zabiegom nie mogą zostać poddane również osoby z zaćmą, jaskrą, zespołem suchego oka, skłonnościami do zapalnych schorzeń oczu, alergii, kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby z rozrusznikiem serca, czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne lub z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną. Przed zabiegiem każdy Pacjent odbywa obligatoryjnie wizytę kwalifikacyjną.

Czy zabiegi mikrosoczewkowej i laserowej korekcji wzroku są jednorazowe, czy należy je powtarzać?

Rezultaty korekcji mają charakter stały i rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Zazwyczaj zabieg daje poprawę wzroku albo do całkowitego pozbycia się wady. 

Czym różni się zabieg Lentivu od metody laserowej korekcji wzroku?

Przy metodzie Lentivu® nie ma konieczności tworzenia płatka rogówki, a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss.

Zabieg Mikrosoczewkowej Korekcji Wzroku wykonywany jest przy użyciu wyłącznie jednego lasera femtosekundowego VisuMax® firmy Carl Zeiss Meditec. Do Lentivu® nie używamy lasera excimerowego (tak jak jest w przypadku laserowej korekcji).Oznacza to o wiele mniejszą inwazyjność, krótszy czas zabiegu, mniejszą energię aplikowaną do oka oraz mniejszą zależność od różnych czynników środowiskowych. Podczas zabiegu nie usuwa się części powierzchni rogówki oraz nie wykonuje się okrężnego jej nacięcia. Ingerencja w powierzchnię rogówki jest ograniczona do minimum – dzięki temu zabieg jest najmniej inwazyjny i praktycznie bezbolesny!

Dla kogo przeznaczone są zabiegi laserowej korekcji wzroku?

Zabiegi laserowej korekcji wzroku nie są przeznaczone dla dzieci i młodzieży poniżej 21 roku życia ponieważ w ich przypadku oko jest w ciągłej fazie rozwoju.

Poleca się je wszystkim osobom, które maja stwierdzoną Dalekowzroczność- do ok. +5,0 Dioptrii, Krótkowzroczność- do ok. -10,0 Dioptrii lub Astygmatyzm- do ok. 5,0 Dioptrii, pod warunkiem, że nie występują przeciwwskazania.

Po zabiegu wada nie musi zostać skorygowana do 0, +/- 0,5 dioptrii to jak najbardziej satysfakcjonujący wynik mieszczący się w normie i niewymagający ponownej korekcji.

Nie istnieje górna granica wieku, po której nie można przeprowadzić zabiegu. Jedyną granicą jest wielkość wady.
Zabieg laserowej korekcji wzroku nie likwiduje starczowzroczności (presbiopii). Osoby powyżej 40 roku życia mimo zabiegu nadal będą musiały nosić okulary do czytania.

Z kolei w przypadku osób powyżej 50 roku życia mogą pojawić się problemy ze względu na zmniejszone wydzielanie łez.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi mikrosoczewkowej korekcji wzroku?

Z zabiegu Lentivu® skorzystać mogą:
- Pacjenci z krótkowzrocznością od -0,75 Dh do -10 Dh
- Pacjenci z astygmatyzmem ( do 5,0 D )

Zabiegowi mogą zostać poddane osoby powyżej 21 roku życia, które maja ustabilizowana wadę wzroku.  Przeciwskazaniem do laserowej korekcji wzroku jest szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed planowaną operacją. Zabiegom nie mogą zostać poddane również osoby z zaćmą, jaskrą, zespołem suchego oka, skłonnościami do zapalnych schorzeń oczu, alergii, kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby z rozrusznikiem serca, czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne lub z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną. Przed zabiegiem każdy Pacjent odbywa obligatoryjnie wizytę kwalifikacyjną.

Jak długo trwa zabieg laserowej korekcji wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku trwa kilkanaście minut i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych tzn. nie wymaga pobytu pacjenta w naszej Klinice. Czas przygotowania do zabiegu to okres ok. 2 godzin. Pobyt po zabiegu w naszej klinice trwa ok. 1 godziny.

Jak długo trwa zabieg Lentivu®?

Zabieg mikrosoczewkowej korekcji wady wzroku trwa kilkanaście minut i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych tzn. nie wymaga pobytu pacjenta w naszej Klinice. Czas przygotowania do zabiegu to okres ok. 2 godzin. Pobyt po zabiegu w naszej klinice trwa ok. 1 godziny. Sam zabieg na jednym oku trwa zaledwie 20 sekund.

W jakim czasie po zabiegu mikrosoczewkowej korekcji wzroku można powrócić do aktywnego trybu życia?

Już następnego dnia po zabiegu zdecydowana większość pacjentów może wykonywać czynności dnia codziennego np. oglądanie telewizji, czytanie książek, makijaż, praca na komputerze. Pełna stabilizacja ostrości widzenia następuje w ciągu kilkunastu dni po zabiegu.

Zabieg nie wyłącza z życia zawodowego. Okres leczenia i rehabilitacji wzrokowej wymaga jednak stosowania kropli do oczu przez ok. 1 miesiąc, nie korzystania z basenów przez 1 tydzień i odbywania wizyt kontrolnych zgodnie z harmonogramem.

Po przeprowadzonym zabiegu:
·       należy bezwzględnie stosować się do godzinowego planu podawania leków oraz wizyt kontrolnych
·       nie wolno trzeć oczu
·       podróż samolotem przeciwskazana przez 3 dni
·       pływalnia, kąpiele w basenach, morzu i jeziorze przeciwskazane przez 1 tydzień
·       solarium, sauna i opalanie się bez okularów przeciwsłonecznych przeciwskazane przez 1 miesiąc
·       unikać pomieszczeń zadymionych i zakurzonych przez 1 tydzień
·       nurkowanie i wspinaczka wysokogórska przeciwskazane przez 1 miesiąc
·       można wrócić do pracy praktycznie następnego dnia, następnego poranka wykonać makijaż.
·       nie ma również większych ograniczeń w uprawnianiu sportu, podróżach czy hobby

Przywracamy naszym Pacjentom ostrość widzenia i radość życia!

Jeden krok, który odmieni Twoje życie.

Co wyróżnia kliniki Optegra?

30 klinik okulistycznych

153lekarzy chirurgów

1 milionzabiegów

20 latdoświadczenia

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry