Leczenie zeza u dzieci

Korekcję zeza wykonujemy na bloku operacyjnym, w znieczuleniu ogólnym – z intubacją pacjenta. Dzieci wraz z rodzicami umawiane są na około godzinę przed zabiegiem. Młody Pacjent powinien zostać specjalnie przygotowany:

  • na mniej więcej 6 godzin przed zabiegiem nie powinien jeść,
  • na 4 godziny przed zabiegiem nie może pić.

Na salę operacyjną dziecko udaje się wraz z jednym rodzicem, który otrzymuje jednorazowy fartuch, czepek oraz buty. Opiekun jest obecny do czasu, aż dziecko zostanie wprowadzone w pierwsze fazy znieczulenia. Ze względu na przepisy sanitarne, rodzic nie może towarzyszyć dziecku podczas operacji zeza, więc zostaje odprowadzony na oddział.  Operacyjna korekta zeza trwa około 2 godzin.

Po zabiegu dzieci spędzają około 30 -60 minut na sali wybudzeń, potem są przewożone na oddział.  W obu miejscach towarzyszą im rodzice, aby ich obecność mogła złagodzić przykre przeżycia. O opuszczeniu oddziału decyduje lekarz anestezjolog, w zależności od przebiegu zabiegu oraz znieczulenia –  następuje to zazwyczaj po 6 godzinach.

Zalecenia po operacji zeza u dzieci, dotyczące możliwości przyjmowania przez dziecko pokarmów i napojów, są indywidualne i zależą od przebiegu znieczulenia. Każdy Pacjent jest osobiście informowany przez anestezjologa o postępowaniu po zabiegu.

Pierwsza wizyta kontrolna po korekcji zeza odbywa się po jednej dobie od zabiegu.

Mapa strony Polityka prywatności
Powrót do góry