Zostałeś zdyskwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji w innej klinice? Uważasz, że astygmatyzmu nie można skorygować? Przyjdź do nas! Mamy wieloletnie doświadczenie w korygowaniu bardzo dużych i skomplikowanych wad wzroku!      

Leczenie jaskry we Wrocławiu

Jaskra, nie bez powodu zwana „cichym złodziejem widzenia”, to wyjątkowo podstępna choroba. Jaskra jest schorzeniem, na które cierpi 67 milionów ludzi na świecie. Aż u 6 milionów doprowadziła do całkowitej ślepoty. Nieodwracalnie uszkadza nerw wzrokowy. Jej przyczyny nie są do końca jasne, ale działanie prowadzi do zaniku włókien nerwu wzrokowego i ubytków w polu widzenia, co w konsekwencji może oznaczać całkowitą utratę wzroku. Przebiega w sposób mało zauważalny, rozwija się bardzo powoli, przyzwyczajając chorego do swej obecności. Na tym polega właśnie niebezpieczeństwo schorzenia - osoby, które na nie cierpią, przestają zwracać na nie uwagę. Tymczasem jaskra sieje spustoszenie w organizmie, coraz bardziej upośledzając i niszcząc narząd wzroku.

Występują dwie podstawowe kategorie jaskry. Jaskra z szerokim kątem przesączania, która latami nie daje o sobie znać – rozwija się bezboleśnie, bezobjawowo, aż zupełnie zniszczy nerw wzrokowy.

Druga, znacznie rzadziej spotykana kategoria, nazywana bywa jaskrą ostrego lub wąskiego kąta, funkcjonuje też określenie jej jako zamykającego się kąta przesączania. U chorego mogą się wówczas pojawić się bóle głowy i oka, a widziane obrazy bywają rozmyte i zamglone.

Każda kategoria choroby przebiega nieco inaczej, choć zwykle prowadzi do uszkodzenia włókien nerwu wzrokowego i ubytków w polu widzenia.

Powolny i podstępny rozwój choroby początkowo objawia się tylko zaburzeniami wzroku, czasem przyczynia się do niewyraźnego albo podwójnego widzenia. Dlatego tak istotny jest czas diagnozy – nie można dopuścić, by jej niszczycielskie działanie przyczyniło się do ślepoty. Uratowaliśmy wzrok tysięcy Pacjentów, których radość i przywrócona nadzieja stanowią dla nas największe wyróżnienie. 

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
Powrót do góry