Przed rozpoczęciem leczenia choroby siatkówki oka, nasi lekarze przeprowadzają szereg specjalistycznych badań. Zespół Optegra szczegółowo analizuje uzyskane wyniki i na ich podstawie stawia diagnozę. Kolejnym etapem jest rozmowa z chorym na temat oczekiwań wobec efektów leczenia.
Przed rozpoczęciem leczenia choroby siatkówki oka nasi lekarze przeprowadzają szereg specjalistycznych badań. Zespół Optegra szczegółowo analizuje uzyskane wyniki i na ich podstawie stawia diagnozę. Kolejnym etapem jest rozmowa z chorym na temat oczekiwań wobec efektów leczenia.
Dopiero wtedy lekarz prowadzący dobiera indywidualną, optymalną i skuteczną terapię. Nasi konsultanci z przyjemnością udzielają wyczerpujących informacji i odpowiedzi na pytania oraz wyjaśniają szczegóły planowanych procedur.
Najczęściej lekarz zleca skanowanie tkanek oka (OCT), które umożliwia ocenę stanu siatkówki i plamki żółtej. Czasami chory zostaje skierowany na angiografię fluoresceinową lub Angio-OCT. Dzięki tym badaniom może dokładnie zbadać naczynia krwionośne, znajdujące się z tyłu gałki ocznej.
W czasie powrotu do zdrowia po operacji siatkówki, Pacjent ma do swojej dyspozycji zespół naszych specjalistów. Zawsze chętnie służymy pomocą, wsparciem i informacją. Chirurg, który przeprowadzał zabieg, również kontaktuje się z Pacjentem. Sprawdza jego stan, samopoczucie, weryfikuje rezultaty leczenia. Zaprasza też na wizytę kontrolną, podczas której osobiście ocenia efekty terapii.
Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00