Bezpieczeństwo zabiegu laserowej korekcji wzroku w czasie pandemii

26 października 2020

Uwolnić się od okularów i soczewek – bezcenne… i wykonalne, nawet w przypadku dużych wad wzroku. W zaledwie kilka minut możesz przywrócić swoim oczom moc. Bez bólu, długiej rekonwalescencji i co najważniejsze w dobie pandemii COVID-19 – całkowicie bezpiecznie.

Rewolucja w okulistyce

Chciałbyś widzieć więcej? Nie jesteś wyjątkiem. Według Światowej Organizacji Zdrowia już ponad 2,2 mld osób na świecie ma wady wzroku, a ich liczba stale rośnie. Dla wielu z nich okulary nie są optymalnym rozwiązaniem – zsuwają się z nosa, parują, utrudniają uprawianie sportów czy zwyczajnie odbierają pewność siebie. Na szczęście nauka przychodzi nam z pomocą, proponując laserową korekcję wzroku, okrzykniętą 30 lat temu „rewolucją w okulistyce”.

Nie musisz obawiać się ani bólu, ani wyłączenia z życia codziennego – zwykle kolejnego dnia po zabiegu laserowej korekcji wzroku możliwy jest powrót do pracy i normalnej aktywności.

Zastanawiasz się, czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna? Jak najbardziej – zabiegi laserowej korekcji wzroku obarczone są niskim ryzykiem powikłań i uznawane za jedną z bezpieczniejszych chirurgicznych metod korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

Chciałbyś się dowiedzieć, czy możesz poprawić swój wzrok? W klinikach okulistycznych Optegra, zajmujących się laserową korekcją wzroku od ponad 20 lat, w kilka minut bez wychodzenia z domu możesz dowiedzieć się czy korekcja wzroku jest dla Ciebie. Wystarczy, że odwiedzisz stronę https://www.optegra.com.pl/kwalifikacja-laserowa-korekcja-wzroku/ i wypełnisz krótką ankietę.

Wynik wstępnej kwalifikacji to nie diagnoza – wizyta kwalifikacyjna w klinice jest kluczowa i obejmuje 24 specjalistyczne badania z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu okulistycznego. Z jednej strony pozwala wykluczyć przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji wzroku, a z drugiej zaproponować pacjentowi najbardziej bezpieczny i efektywny typ zabiegu, który w najwyższym stopniu spełni jego oczekiwania. Po wizycie kwalifikacyjnej możesz od razu zapisać się na zabieg laserowej korekcji wzroku.

Nie odkładaj marzeń

Jesteś zdecydowany odmienić swoje życie i przestać patrzeć na świat przez szybę okularów i soczewek, ale ze względu na trwającą pandemię masz obawy związane z bezpieczeństwem placówek medycznych? To normalne, każdy z nas się boi, ale jak pokazują historie pacjentów kliniki Optegra – nie ma ku temu powodu.

Dziś każdy obawia się o swoje zdrowie, szczególnie jeśli czeka nas kontakt z innymi ludźmi. Na szczęście w trakcie wizyty w klinice czułem się bezpiecznie. Na miejscu dostępne były m.in. środki do dezynfekcji i maseczki. Byłem świadkiem dezynfekowanie gabinetów i urządzeń do badań. Dlatego właśnie po konsultacji bez obaw zdecydowałem się na zabieg laserowej korekcji wzroku – opowiada Artur Filipowicz, pacjent z Kliniki Optegra w Warszawie.

Dla Optegry, która należy do międzynarodowej sieci nowoczesnych klinik okulistycznych, prowadzącej placówki w dziewięciu największych polskich miastach, bezpieczeństwo pacjentów i personelu jest priorytetem.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów i personelu wprowadziliśmy zaostrzony reżim sanitarny i dodatkowe środki ochronne. Już na wstępie nasi konsultanci telefonicznie przeprowadzają krótki wywiad epidemiologiczny, na podstawie którego kwalifikują pacjentów do odbycia wizyty w naszych placówkach. Wizyta umawiana jest na dokładną godzinę, tak by maksymalnie ograniczyć kontakt między pacjentami oraz by zachowana była wymagana odległość dwóch metrów. Pacjenci proszeni są o przybycie do kliniki bez osób towarzyszących, z wyjątkiem sytuacji, w których niezbędna jest opieka drugiej osoby – mówi Beata Sapiełkin, naczelna pielęgniarka w Optegra Polska i dyrektor kliniki w Warszawie. – Jeśli jeszcze w domu pacjenci zaobserwują u siebie niepokojące objawy, jak gorączka 38° C i wyższa, kaszel, katar, duszność, brak uczucia smaku i węchu, oraz w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobą chorą lub podejrzaną o zachorowanie na COVID-19, proszeni są o telefoniczne odwołanie wizyty. Pacjenci przychodzą do kliniki w maseczkach dokładnie osłaniających nos i usta. Na wstępie mają mierzoną temperaturę ciała i proszeni są o zdezynfekowanie rąk. W przypadku wystąpienia podwyższonej temperatury ciała wizyta zostaje przełożona na inny termin, a pacjenta prosimy o obserwację stanu zdrowia i jeśli konieczne – zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu…

W recepcji pacjenci wypełniają ankietę, która umożliwia ocenę stopnia zagrożenia COVID-19 i warunkuje odbycie wizyty u lekarza. Do wypełnienia ankiety i pozostałych dokumentów każdy pacjent otrzymuje zdezynfekowany długopis.

Wszyscy pracownicy Optegra stosują środki ochrony osobistej, jednorazowe fartuchy, maseczki chirurgiczne, rękawiczki, przyłbice lub gogle ochronne. Meble oraz inne elementy, tj. fotele, klamki, poręcze, blaty, dystrybutory do wody i toalety, są regularnie dezynfekowane.

Blok operacyjny wyposażony jest w układ klimatyzacyjny, który zawiera filtry HEPA i pozwala na usunięcie z powietrza komórek grzybów, bakterii i wielu wirusów.

Wydłużone zostały odstępy czasowe między zabiegami, tak by stworzyć idealne warunki pracy dla personelu i zapewnić czas na spokojny odpoczynek po zabiegu dla pacjenta. Pacjenci zabiegowi przebywają w wydzielonej sali pooperacyjnej w odległości dwóch metrów. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w warunkach ścisłego reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Na teren bloku operacyjnego pacjenci wchodzą ubrani w specjalny fartuch, czepek, nową maseczkę chirurgiczną, ochraniacze na nogi oraz myją i dezynfekują ręce pod nadzorem pielęgniarki. Wykonywana jest ponownie czynność pomiaru temperatury ciała. Przygotowanie do zabiegu odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznymi i sanitarnymi.

Po każdej wizycie urządzenia medyczne są dokładnie dezynfekowane. Wszystkie czynności wykonywane są zgodnie z procedurami sanitarnymi. Nasze lampy szczelinowe zabezpieczone są specjalną plastikową osłoną, tak by zachowana była bezpieczna bariera ochronna zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.

Nie zapominamy także o pozytywnym nastawieniu do pracy, tak by nasi pacjenci nie czuli lęku spowodowanego panującą na świecie pandemią, a pobyt w naszych klinikach kojarzył im się zawsze z miłą i serdeczną atmosferą – wyjaśnia Beata Sapiełkin, naczelna pielęgniarka w Optegra Polska i dyrektor kliniki w Warszawie.

Jak widać, nawet w dobie pandemii nie trzeba odkładać marzeń na później. To doskonały czas, żeby zwolnić tempo życia i zastanowić się nad tym, co jest w życiu naprawdę ważne: rodzina, przyjaźń, nasze zdrowie. To także szansa na ukształtowanie przyszłości na nowo – dlatego nie czekaj i już dziś wykonaj wstępną kwalifikację online do zabiegu laserowej korekcji wzroku. W końcu oczy są naszym najważniejszym zmysłem – to dzięki nim wiemy, jak wygląda świat i potrafimy go docenić.

[Źródło: https://www.medonet.pl/zobacz-wiecej/laserowa-korekcja-wzroku,bezpieczenstwo-zabiegu-laserowej-korekcji-wzroku-w-czasie-pandemii,artykul,30850151.html, dostęp 19.02.2021r.]

Zobacz również

więcej

„Po laserowej korekcji wzroku świat stał się piękniejszy…”

28 kwietnia 2021
Inwestujemy w telewizory i laptopy z dobrą jakością obrazu, zapominając, że...
więcej

Laserowa korekcja wzroku – czy obawy przed zabiegiem są uzasadnione? Eksperci odpowiadają

12 marca 2021
Jakie ograniczenia niosą ze sobą okulary i soczewki kontaktowe? Czy laserowa...
więcej

Laserowa korekcja wzroku – co musisz wiedzieć przed i po zabiegu?

27 stycznia 2021
Zdecydowałeś się zmienić swoje życie i wiedzieć dobrze w każdych warunkach?...
więcej

Mrużysz oczy? Widzisz niewyraźnie? To może być wada wzroku!

26 stycznia 2021
Twój wzrok przestał być sokoli? Od niedawna powiększasz czcionkę podczas pracy...
więcej

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

21 stycznia 2021
Twój dzień rozpoczyna się od szukania okularów lub zakładania soczewek kontaktowych,...