lek. Iwona Ucińska Lekarz okulista

lek. Iwona Ucińska

Kliniki:

Szczecin

Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Umów wizytę

Jestem lekarzem okulistą praktykującym od 18-lat. Akademię Medyczną ukończyłam w Szczecinie w 1995 roku, po obowiązkowym stażu rozpoczęłam specjalizację z okulistyki pracując w poradnii okulistycznej, egzamin pierwszego stopnia zdałam w 2001 roku, a egzamin specjalizacyjny w 2006roku.

Od początku pracy zawodowej byłam związana z oddziałem okulistycznym
i poradnią okulistyczną Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.
Pod nadzorem kolegów i koleżanek z oddziału stawiałam pierwsze kroki jako okulista.

Wybór specjalizacji początkowo był podyktowany wolnym wakatem okulistyczym, ale po rozpoczęciu pracy stwierdziłam, że los podsunął mi coś,
co mnie interesuje i sprawia mi satysfakcję. Doświadczenie zdobywane podczas dyżurów, pracy na oddziale i w poradnii laserowej oceniam jako bezcenne.

Od kilku lat pracuję tylko w lecznictwie ambulatoryjnym. Codzienny kontaktz pacjentami sprawia mi wielką satysfakcję, wiem że ślepota jest postrzegana przez nich jako coś czego się bardzo boją i mam nadzieję, że dzięki posiadej przeze mnie wiedzy oraz obecnie dostępnych metod diagnostycznych
i leczniczych uda mi się pomóc w utrzymaniu dobrego widzenia większości
z nich.

Od początku kwietnia dołączyłam do zespołu Kliniki Optegra w Szczecinie,
mam nadzieję ,że wzbogacę swoje doświadczenia zawodowe podczas pracy tutaj, chciałabym podnosić nadal swoje kwalifikacje oraz pomagać pacjentom utrzymać widzenie świata na poziomie przez nich pożądanym.

Celem podnoszenia zawodowych kwalifikacji, uczestniczę w szkoleniach krajowych, należę do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, oraz czytam prasę naukową.


Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry