banner-opt2-1.jpg

Pożegnaj na zawsze okulary i soczewki!
Nie widzisz z daleka?
Musisz przytykać gazetę do nosa, żeby coś przeczytać?
Oślepiają Cię światła samochodów jadących z naprzeciwka?
Coraz rzadziej wybierasz się w podróż po zmroku?
Nosisz okulary, ale nie lubisz ich, bo przeszkadzają, ciągle je poprawiasz, a do tego często parują?

To najwyższy czas, żeby odwiedzić specjalistę.

Umów się na bezpłatną konsultację >

Dr hab. n. med. Joanna Wierzbowska Lekarz okulista

Dr hab. n. med. Joanna Wierzbowska

Kliniki:

Warszawa

Specjalizacje:

Laserowa korekcja wzroku

Umów wizytę

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą chorób oczu i doktorem habilitowanym nauk medycznych. Od 23 lat pracuję w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, od 2011 roku na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jestem sekretarzem i członkiem Rady Programowej Studiów Doktoranckich Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz konsultantem naukowym Klinik Okulistycznych Optegra.

Laserową korekcją wad wzroku zajmuję się od 2000 r: w latach 2000-2005 - w Gabinecie Chirurgii Refrakcyjnej Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego, a od 2006 r – w klinikach prywatnych. Odbyłam szkolenia praktyczne z technik refrakcyjnych w ośrodkach zagranicznych – University of Mannheim w 2006 (CustomLasik, FemtoLASIK), AMO/Stanford University w 2006 (FemtoLASIK, EpiLASIK), AMO Stockholm w 2007 r (PresbyLASIK) oraz uczestniczyłam w licznych kursach European Society of Cataract and Refractive Surgeons. W Klinikach Okulistycznych Optegra wykonuję zabiegi EBK, PRK, LASEK i FemtoLASIK.

Specjalizuję się także w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz zaburzeń ocznych w przebiegu chorób tarczycy. Odbyłam staże naukowe w University Eye Clinic w Bazylei (Szwajcaria) w 2007 i w Glaucoma Research Centre University School of Medicine w Indianapolis (USA) w 2008 r i 2010 r. Uczestniczę w szeregu projektów badawczych, w tym interdyscyplinarnych i międzynarodowych, związanych z jaskrą.

Jestem członkiem Zarządu Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (od 2004 r.) oraz należę do kilku międzynarodowych towarzystw naukowych (European Society of Cataract and Refractive Surgeons, European Glaucoma Society, Association for Research in Vision and Ophthalmology). Jestem autorką 90 prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz ponad 200 wystąpień na zjazdach i konferencjach. 


Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry