banner-opt2-1.jpg

Pożegnaj na zawsze okulary i soczewki!
Nie widzisz z daleka?
Musisz przytykać gazetę do nosa, żeby coś przeczytać?
Oślepiają Cię światła samochodów jadących z naprzeciwka?
Coraz rzadziej wybierasz się w podróż po zmroku?
Nosisz okulary, ale nie lubisz ich, bo przeszkadzają, ciągle je poprawiasz, a do tego często parują?

To najwyższy czas, żeby odwiedzić specjalistę.

Umów się na bezpłatną konsultację >

Metody leczenia zeza

Przed skierowaniem na każde leczenie operacyjne, w tym na operację zeza, nasi specjaliści zaczynają od przeprowadzenia szeregu precyzyjnych badań diagnostycznych. Lekarz prowadzący, indywidualnie dla każdego pacjenta, dobiera optymalną i skuteczną terapię. Przeprowadza także rozmowę z pacjentem lub z opiekunem pacjenta, jeśli jest to dziecko i wysłuchuje oczekiwań na temat efektów leczenia. Nasi strabolodzy, czyli specjaliści od leczenia zeza, udzielają wyczerpujących informacji i odpowiedzi na pytania oraz wyjaśniają szczegóły planowanego leczenia zeza u dzieci lub dorosłych.

Należy być świadomym, że przed podjęciem decyzji o leczeniu operacyjnym podjęta jest po uwzględnieniu wielu czynników, w tym ogólnego stanu zdrowia. W niektórych przypadkach chorobą zezową wynika z innych, współistniejących chorób oczu, jak np zaćma lub choroby ogólnej jak choroby układu nerwowego.  Wtedy w pierwszym etapie należy wyleczyć bezpośrednią przyczynę zeza, zanim podejmie się decyzję o leczeniu operacyjnym ustawienia oczu. Ponadto niektóre rodzaje zeza można leczyć z zastosowaniem okularów i tzw obturacji czyli zasłonki, zakładanej przed lepsze oko pacjenta. Wyznaczony specjalista zajmuje się pacjentem podczas całego procesu leczenia zeza. Jest swoistym opiekunem, który spokojnie i ze zrozumieniem przeprowadza podopiecznego przez etapy diagnostyki i terapii, których w leczeniu zeza może być kilka. Ostatecznie w leczeniu zeza może być wymagane leczenie operacyjne. Jest ono przeprowadzane przez chirurgów, którzy są doświadczonymi fachowcami o długoletnim stażu pracy.

Na pewno leczenie zeza warto przeprowadzić jak najwcześniej. Po to, żeby uniknąć gorszego widzenia, braku widzenia przestrzennego oraz dyskomfortu i wielu kompleksów. Jedna decyzja o podjęciu leczenia procentuje przez całe życie.

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry