baner-top-3.jpg

Bycie okularnikiem lub noszenie soczewek kosztuje.

Dzięki zabiegom laserowej korekcji wzroku oszczędzasz od 3000 do 16 000 zł.

Laserowa korekcja wzroku to wydatek jednorazowy i daje trwały efekt.

Teraz:
- wizyta kwalifikacyjna do zabiegu korekcji wzroku 159 zł
- zabieg korekcji wzroku już od 999 zł*

Umów się na wizytę już dziś!

Sprawdź szczegóły promocji

Co to jest jaskra?

Jaskra, nie bez powodu zwana „cichym złodziejem widzenia”, to wyjątkowo podstępna choroba. Jaskra jest schorzeniem, na które cierpi 67 milionów ludzi na świecie. Aż u 6 milionów doprowadziła do całkowitej ślepoty. Nieodwracalnie uszkadza nerw wzrokowy. Jej przyczyny nie są do końca jasne, ale działanie prowadzi do zaniku włókien nerwu wzrokowego i ubytków w polu widzenia, co w konsekwencji może oznaczać całkowitą utratę wzroku. Przebiega w sposób mało zauważalny, rozwija się bardzo powoli, przyzwyczajając chorego do swej obecności. Na tym polega właśnie niebezpieczeństwo schorzenia - osoby, które na nie cierpią, przestają zwracać na nie uwagę. Tymczasem jaskra sieje spustoszenie w organizmie, coraz bardziej upośledzając i niszcząc narząd wzroku.

Występują dwie podstawowe kategorie jaskry. Jaskra z szerokim kątem przesączania, która latami nie daje o sobie znać – rozwija się bezboleśnie, bezobjawowo, aż zupełnie zniszczy nerw wzrokowy.

Druga, znacznie rzadziej spotykana kategoria, nazywana bywa jaskrą ostrego lub wąskiego kąta, funkcjonuje też określenie jej jako zamykającego się kąta przesączania. U chorego mogą się wówczas pojawić się bóle głowy i oka, a widziane obrazy bywają rozmyte i zamglone.

Każda kategoria choroby przebiega nieco inaczej, choć zwykle prowadzi do uszkodzenia włókien nerwu wzrokowego i ubytków w polu widzenia.

Powolny i podstępny rozwój choroby początkowo objawia się tylko zaburzeniami wzroku, czasem przyczynia się do niewyraźnego albo podwójnego widzenia. Dlatego tak istotny jest czas diagnozy – nie można dopuścić, by jej niszczycielskie działanie przyczyniło się do ślepoty. Uratowaliśmy wzrok tysięcy Pacjentów, których radość i przywrócona nadzieja stanowią dla nas największe wyróżnienie. 

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry