baner-top-3.jpg

Bycie okularnikiem lub noszenie soczewek kosztuje.

Dzięki zabiegom laserowej korekcji wzroku oszczędzasz od 3000 do 16 000 zł.

Laserowa korekcja wzroku to wydatek jednorazowy i daje trwały efekt.

Teraz:
- wizyta kwalifikacyjna do zabiegu korekcji wzroku 159 zł
- zabieg korekcji wzroku już od 999 zł*

Umów się na wizytę już dziś!

Sprawdź szczegóły promocji

Witrektomia - częste pytania

Jak wygląda proces leczenia chorób siatkówki?

Przed rozpoczęciem leczenia choroby siatkówki oka nasi lekarze przeprowadzają szereg specjalistycznych badań. Zespół Optegra szczegółowo analizuje uzyskane wyniki i na ich podstawie stawia diagnozę. Kolejnym etapem jest rozmowa z chorym na temat oczekiwań wobec efektów leczenia.

Dopiero wtedy lekarz prowadzący dobiera indywidualną, optymalną i skuteczną terapię. Nasi konsultanci z przyjemnością udzielają wyczerpujących informacji i odpowiedzi na pytania oraz wyjaśniają szczegóły planowanych procedur.

Najczęściej lekarz zleca w takich przypadkach angiografię fluoresceinową. Dzięki niej może dokładnie zbadać naczynia krwionośne, znajdujące się z tyłu gałki ocznej. Czasami chory zostaje skierowany na skanowanie oka (OCT), które umożliwia ocenę stanu siatkówki i plamki żółtej.

Choroby, które przebiegają stosunkowo łagodnie, zwykle leczy się farmakologicznie, iniekcyjnie lub ordynuje się zabiegi, które wspierają procesy terapeutyczne. Przykładem jest laseroterapia siatkówki.

Optymalne i komfortowe warunki, jakie zapewniamy Pacjentom po przeprowadzonym zabiegu, pozwalają im spokojnie i wygodnie wrócić do równowagi. Po operacji umieszczamy Pacjentów w jednym z naszych ekskluzywnych pokojów pooperacyjnych, w którym mogą się zrelaksować i odetchnąć. Przebywają tam tak długo, aż zadeklarują dobre samopoczucie i gotowość powrotu do domu. U każdego ten czas jest inny, zazwyczaj jednak trwa godzinę.

  

Jak wygląda proces rekonwalescencji po zabiegach siatkówki?

W czasie powrotu do zdrowia po operacji siatkówki Pacjent ma do swojej dyspozycji zespół naszych specjalistów. Zawsze chętnie służymy pomocą, wsparciem i informacją. Chirurg, który przeprowadzał zabieg, również kontaktuje się z Pacjentem. Sprawdza jego stan, samopoczucie, weryfikuje rezultaty leczenia. Zaprasza też na wizytę kontrolną, podczas której osobiście ocenia efekty terapii.

O wszystkich warunkach, niezbędnych do skutecznej rekonwalescencji po chorobie siatkówki oka, informuje konsultant medyczny. Jego rolą jest także rozwianie bieżących wątpliwości i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na pytania Pacjentów podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Mapa strony Polityka Prywatności Cookies
Powrót do góry